X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Budowa CPK: ruszyły konsultacje techniczne

11.05.2020 14:38
Rozpoczęły się konsultacje w sprawie parametrów technicznych lotniska, które ma być głównym elementem Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Audio
  • Rozpoczęły się konsultacje techniczne w sprawie CPK. Materiał Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnecpk.pl

Spółka zarządzająca inwestycją poinformowała, że konsultacje będą prowadzone z 35 wytypowanymi firmami. Wśród nich znalazły się między innymi: Polskie Linie Lotnicze LOT, firmy spedycyjno - logistyczne, dostawcy paliw, Poczta Polska, policja, pogotowie i straż pożarna oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Celem konsultacji jest zebranie szczegółowych danych, dotyczących między innymi liczby i lokalizacji budynków, ich powierzchni i kubatury, a także zakładanej w 2027 roku liczby pracowników. Pytania dotyczą między innymi typu budynków, minimalnej potrzebnej powierzchni terenu, liczby i lokalizacji obiektów, wymaganego sąsiedztwa innych elementów infrastruktury, zasilania w media oraz zapotrzebowania na parkingi i pola odstawcze.

Konsultacje mają potrwać do pierwszego lipca, a ich wyniki poznamy w połowie miesiąca. Na podstawie tych i innych konsultacji powstanie plan generalny portu. Celem tego procesu planistycznego będzie całkowite zwymiarowanie i lokalizacja planowanej infrastruktury CPK, która w pierwszym etapie będzie miała przepustowość do 45 milionów pasażerów i 1 miliona ton przewozów cargo rocznie.

Według rządowych założeń, Centralny Port Komunikacyjny ma powstać do 2027 roku. Jego głównym elementem ma być Port Lotniczy Solidarność zlokalizowany w gminie Baranów, 40 kilometrów od Warszawy. W ramach CPK powstanie także nowa sieć kolejowa i drogowa. Do końca czerwca spółka przedstawi kilka wariantów przebiegu tras kolejowych do lotniska.

Przedstawiciele spółki zapewniają, że pandemia koronawirusa nie zmieni planów budowy lotniska.

IAR/dad

Za fałszywymi alarmami bombowymi w trakcie zeszłorocznych matur stoją rosyjskie specsłużby?

11.05.2020 16:08
Za serią fałszywych alarmów bombowych podczas zeszłorocznych egzaminów maturalnych stoją rosyjskie specsłużby - informuje w poniedziałek portal RMF24.pl.

Akcja Polonia4Neighbours. Polacy w Grodnie wspierają walkę z pandemią

11.05.2020 14:15
W akcję #Polonia4Neighbours zaangażował się Związek Polaków na Białorusi, kierowany przez Andżelikę Borys, szyjąc między innymi maseczki ochronne dla służby zdrowia w Lidzie i Grodnie. Kampanię wspierają polscy dyplomaci na Białorusi.

Minister zdrowia o szczepionce przeciw COVID-19: trzeba będzie kupić dla każdego Polaka

11.05.2020 13:05
Przekazujemy wiele milionów złotych na wynalezienie szczepionki przeciwko COVID-19, ale i tak trzeba będzie ją kupić w takiej ilości, żeby była dostępna dla każdego Polaka – stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.