X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Łukasz Szumowski

Ministerstwo Zdrowia zapowiada nowe przepisy dot. więźniów

- Zgodnie z moją wiedzą Stefana W. nie można było objąć "ustawą o bestiach" - powiedział w piątek Łukasz Szumowski. - Proponujemy zmiany w prawie, które umożliwią organom państwowym zawnioskować do sądu opiekuńczego o skierowanie osoby osadzonej w zakładzie karnym na leczenie ambulatoryjne lub w zakładzie zamkniętym - dodał minister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski

Ekspertka o szczepieniach: mamy do czynienia z epidemią niewiedzy

W ostatnich dniach na Mazowszu zgłoszono 18 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę – 17 w powiecie pruszkowskim i jedno w warszawskim. Kolejny przypadek pojawił się woj. Lubelskim. Dyskusję jaka w ostatnich dniach rozgorzała wokół szczepień komentowała w Polskim Radiu 24 Maria Libura - kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia zdrowie Łukasz Szumowski

Minister zdrowia: szczepionki to kluczowe osiągnięcie

- Czy innym jest dyskusja jak powinien wyglądać kalendarz szczepień, jak powinno się zabezpieczać przed powikłaniami związanymi ze szczepieniami i reagować na powikłania, które oczywiście są. Są też powikłanie związane z operacją wyrostka, nawet przy amputacji palca można umrzeć. Na pewno jednak szczepienia są jedną z kluczowych, fantastycznych rzeczy, które pojawiły się w ochronie zdrowia - mówił w Polskim Radiu 24 minister zdrowia Łukasz Szumowski.   
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski szczepienia zdrowie