X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

CPK ma doradcę strategicznego. To port lotniczy z Korei Południowej

26.02.2021 15:28
Centralny Port Komunikacyjny ma doradcę strategicznego. Został nim port lotniczy Incheon obsługujący stolicę Korei Południowej - Seulu. Uroczystość odbyła się zdalnie w Warszawie i Seulu.
Audio
  • CPK ma doradcę strategicznego. Materiał Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Koncepcja Centralnego Portu Komunikacyjnego
Koncepcja Centralnego Portu KomunikacyjnegoCpk.pl

Koreańskie lotnisko należy do jednych z najnowocześniejszych i największych na świecie. Znajduje się w czołówce rankingów pod względem jakości obsługi pasażerów.

Koreańczycy będą się dzielić swoim doświadczeniem w budowaniu dużego portu przesiadkowego.

Pierwszym elementem współpracy jest przygotowany przez przedstawicieli lotniska Incheon raport otwierający. Zawiera on szczegółowy opis kluczowych doświadczeń nabytych przez port w ciągu 20-letniej praktyki, stanowiących punkt odniesienia przy realizacji master planu CPK. Doświadczenia te dotyczą kwestii takich jak zarządzanie operacyjne portem, integracja lotniska z koleją, etapowanie realizacji, rozwój Airport City, podejście do innowacji i zarządzanie ryzykiem. Propozycje koreańskiego lotniska będą dalej rozwijane w ścisłej współpracy z CPK. Przedstawiciele polskiej spółki poinformowali, że specjalny zespół delegowany przez zarząd koreańskiego portu już pracuje przy przygotowaniach do budowy CPK.

Według rządowych planów, pierwsi pasażerowie skorzystają z portu lotniczego w Baranowie pod koniec 2027 roku. Port Solidarność w ramach pierwszego etapu będzie miał dwie drogi startowe o długości 4 000 metrów każda i możliwość obsłużenia do 45 milionów pasażerów rocznie.

Przepustowość CPK będzie można zwiększać poprzez kolejne inwestycje, pod które zostanie zabezpieczona rezerwa terenowa.

IAR/dad

W 2022 r. mamy poznać lokalizację pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

26.02.2021 10:38
Chcielibyśmy w tym roku przesądzić o wyborze technologii, a w 2022 r. wskazać lokalizację dla budowy pierwszego bloku jądrowego w Polsce - mówił w dzienniku "Polska Times.pl" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Ocenił, że "dość naturalnym wyborem" byłoby wybrzeże Bałtyku.

Amerykańskie Abramsy trafią do polskich wojsk pancernych?

26.02.2021 12:43
Jak donosi portal Defence24.pl , w ramach analiz rynku związanych z programem czołgu nowej generacji "Wilk", Polsce zaproponowano między innymi amerykańskie czołgi M1 Abrams. Ma to pośrednio wynikać z odpowiedzi, które zostały przesłane przez Inspektorat Uzbrojenia na zapytania serwisu. Jednym z uczestników analiz rynku jest bowiem Armia Stanów Zjednoczonych, która w trybie FMS najprawdopodobniej zaproponowała właśnie Abramsy.

Czechy wystąpiły do Polski i Niemiec o pomoc w leczeniu pacjentów z COVID-19

26.02.2021 14:49
Czeski rząd rozmawia z Polską i Niemcami o możliwościach pomocy w leczeniu pacjentów z COVID-19. W czwartek odnotowano w Czechach prawie 14,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem.