X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Komisja Europejska: Polska oficjalnie złożyła Krajowy Plan Odbudowy

04.05.2021 08:33
Przewodnicząca Komisji Europejskiej potwierdziła, że otrzymała z Polski Krajowy Plan, który zostanie sfinansowany z unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że plan koncentruje się na kluczowych obszarach dla gospodarki - innowacyjności, przedsiębiorczości i reformie rynku pracy, transformacji ekologicznej i cyfrowej, ekologicznym transporcie i wzmocnieniu systemu opieki zdrowotnej.
Audio
  • KE potwierdza, że otrzymała z Polski Krajowego Planu Odbudowy. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejShutterstock/Giannis Papanikos

Polska jest czternastym państwem członkowskim, który przesłał do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy.

W komunikacie prasowym Komisji napisano, że wniosek rządu w Warszawie dotyczący realizacji programów przewiduje wypłatę prawie 24 miliardów euro w formie bezzwrotnych grantów i 12 miliardów euro niskooprocentowanych pożyczek.

Zgodnie z procedurami Komisja teraz oceni polski plan. Ma na to dwa miesiące. Później Krajowy Plan Odbudowy musi być przyjęty przez unijne państwa. Ale by pieniądze zostały wypłacone krajom członkowskim z Funduszu Odbudowy wszystkie one muszą się wcześniej zgodzić na przepisy o zasobach własnych Unii Europejskiej. Fundusz to pieniądze, które Bruksela ma pożyczyć na rynkach finansowych pod gwarancję unijnych krajów. Na takie uwspólnotowienie długu nie było do tej pory zgody w Europie. Jednak w grudniu przywódcy 27 krajów uznali, że koronakryzys uzasadnia potrzebę ambitnej, wspólnej i bezprecedensowej odpowiedzi.

Wysokość całego Funduszu to 750 miliardów euro dla całej Unii na 3 lata.


IAR/dad

Polscy dyplomaci solidaryzują się z represjonowanymi dziennikarzami na Białorusi

03.05.2021 16:25
"W Światowy Dzień Wolności Prasy solidaryzujemy się z niezależnymi mediami i dziennikarzami na Białorusi, którzy przeszli przez bezprecedensowe represje. Wolność prasy jest podstawową wartością dla społeczeństwa" - napisało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE na Twitterze.

Prezydent Andrzej Duda: wspieramy Ukrainę w jej drodze do NATO i UE

03.05.2021 17:30
Nieprzerwanie wspieramy Ukrainę w jej drodze do członkostwa w NATO i UE - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Warszawie z prezydentem Ukrainy. Wołodymyr Zełenski poinformował, że zaprosił prezydenta Dudę na pierwszy szczyt Platformy Krymskiej.