X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Polsce powstanie koncern multienergetyczny. Jego liderem ma być PKN Orlen

14.05.2021 09:00
W najbliższych miesiącach ma dojść do połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiada, że nowy koncern multienergetyczny zainwestuje między innymi w bardziej ekologiczne paliwa.
Audio
  • W najbliższych miesiącach ma dojść do połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu [POSŁUCHAJ]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePKN Orlen. Mat. prasowy

Wicepremier Jacek Sasin powiedział w Polskim Radiu, że nowy podmiot zainwestuje na rynku paliw płynnych, który - jak mówił - jest obecnie rynkiem schyłkowym. Dodał, że obecnie trwa poszukiwanie innych metod zasilania pojazdów niż benzyna i ropa. Zapowiedział w związku z tym inwestycje w elektromobilność i technologie wodorowe. "Jeśli będziemy się obracać tylko i wyłącznie w sferze dotychczasowych, tradycyjnych paliw kopalnych, to zostaniemy w tyle i konkurencja nas wyprzedzi za kilka lat. Dla Lotosu i Orlenu przyszłyby (wówczas) lata schyłkowe" - tłumaczył minister aktywów państwowych.

Minister Sasin zapowiedział też, że po połączeniu trzech firm nie będzie zwolnień. Nie wykluczył natomiast wzrostu zatrudnienia ze względu na spodziewane nowe inwestycje. Jak tłumaczył, ograniczenie kosztów wystąpi tylko na poziomie zarządczym, bo zamiast trzech zarządów będzie jeden, a zamiast trzech rad nadzorczych - jedna rada.

Minister zapewniał też, że nowo powołany koncern multienergetyczny będzie mógł skutecznie rywalizować z innymi podmiotami. Jak tłumaczył, w zglobalizowanym świecie liczą się wielkie podmioty gospodarcze, a rynek paliwowo-energetyczny podzielony między mniejsze podmioty nie dawałby szansy na rywalizację z innymi, większymi firmami. "Chcemy, by polskie firmy mogły skutecznie uczestniczyć w transformacji energetycznej, skutecznie kumulować swoje budżety inwestycyjne" - zapowiedział minister Sasin. Poinformował też, że rząd szuka też partnera strategicznego dla nowego, powiększonego już koncernu.

Rząd chce, by do końca roku zakończył się proces przejęcia przez Orlen PGNiG, w przyszłym roku koncern naftowy ma przejąć też Lotos. Ma to być transakcja bezgotówkowa. Docelowo Skarb Państwa ma mieć w nowym koncernie 50 procent akcji, co ma zabezpieczyć go przed wrogim przejęciem.

IAR/PP

Zobacz więcej na temat: Orlen PGNiG GOSPODARKA

Podpisano umowę dotyczącą zaawansowanego reaktora badawczego. Podobny ma tylko Japonia

13.05.2021 08:45
Ministrowie środowiska i klimatu oraz edukacji i nauki podpisali umowę z Narodowym Centrum Badań Jądrowych na prace przygotowawcze dotyczące projektu budowy w Polsce wysokotemperaturowego reaktora jądrowego.

Republikanie: uległość Bidena wobec Rosji między innymi w sprawie Nord Stream 2 wystawia USA na ciosy

13.05.2021 12:39
Republikanie skrytykowali prezydenta USA Joe Bidena za bierną postawę wobec cyberataku, który spowodował zamknięcie ropociągu Colonial Pipeline. – Pozwalamy Rosji na zbyt wiele – twierdzi senator Tom Cotton, członek komisji ds. wywiadu odnosząc się także do spornego projektu Nord Stream 2. 

Grupa Bosch chce przenieść produkcje z Chin m.in do Polski

13.05.2021 12:59
Koncern ma duże zaufanie do Polski, będziemy tu dalej inwestować, rozwijać istniejące dziedziny i wprowadzać nowe – powiedział Rafał Rudziński, prezes zarządu spółki Robert Bosch i reprezentant Grupy Bosch w Polsce. Rudziński brał udział w rozmowie z cyklu „Eksperckie Rozmowy PAP” dotyczącej wyników oraz strategii rozwoju koncernu w Polsce.