X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Orlen rozwija inwestycje w Niemczech. Do końca roku kilkanaście stacji benzynowych pod własną marką

02.09.2021 12:55
- Do końca roku PKN Orlen będzie dysponował w Niemczech 14 stacjami benzynowymi pod własną marką - poinformował w czwartek prezes spółki Daniel Obajtek przy okazji rebrandingu jednej ze stacji pod Berlinem. Orlen ma w Niemczech prawie 600 stacji pod marką Star.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Karolis Kavolelis/Shutterstock

- Podjęliśmy decyzję, że wszystkie nowe i modernizowane stacje w Niemczech będą pod marką Orlen - oświadczył Obajtek. Jak wyjaśnił, w tym roku rebrandingu dokonano już na siedmiu stacjach, a do końca roku przybędzie kolejnych siedem. Jak dodał, standaryzowane przez firmę stacje benzynowe są jej wizytówką w Polsce i taką wizytówką stają się poza granicami.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że w strategii spółki "bardzo ważny jest detal" i "ten detal cały czas rozwijamy". Obajtek dodał, że w planach jest przeznaczenie ok. 15 mld zł w ciągu niecałych 10 lat na rozwój segmentu detalu. - Dziś posiadamy 2800 stacji. Nasza strategia zakłada, że ta liczba wzrośnie do 3500 - poinformował.

Prezes Daniel Obajtek powiedział też, że PKN Orlen będzie wprowadzał na stacjach paliw ładowarki elektryczne. W ciągu dwóch lat takie urządzenia mają się pojawić na 1/4 stacji. Poinformował, że wzrost zysku operacyjnego PKN ORLEN Deutschland w 2015 roku wynosił 56 milionów euro, a dziś wynosi 130 milionów.

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Orlean Niemcy GOSPODARKA

Polska stawia na gaz. Piotr Naimski: za 10 lat jego zużycie w naszym kraju przekroczy 30 mld m sześc. rocznie

30.08.2021 12:55
Na początku lat 30. zużycie gazu w Polsce przekroczy 30 mld m sześc. To o prawie 10 mld metrów sześciennych więcej niż obecnie - zapowiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

PGNiG i ERU rozpoczynają wspólną działalność poszukiwawczo-wydobywczą na Ukrainie

31.08.2021 11:11
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz ERU Management Services podpisały umowę zakupu przez polską spółkę pakietu kontrolnego udziałów w ukraińskiej spółce Karpatgazvydobuvannya, będącej wyłącznym właścicielem koncesji Byblivska zlokalizowanej na Zachodniej Ukrainie przy granicy z Polską.

Branża hotelarska podsumowuje wakacje. Ekspert: sezon był udany, zwłaszcza na prowincji

01.09.2021 13:00
Polacy w większości zrezygnowali z urlopu za granicą, więc wakacje dla krajowych hoteli poza miastami były udane - ocenił szef Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Ireneusz Węgłowski. Dodał, że mimo limitu 75 procent, wyjątek dla osób zaszczepionych pozwolił wielu obiektom przyjąć 100 proc. gości.