Polskie Radio
Section05
Orlean

Dr Herudziński: używając tematu prezesa Orlenu, opozycja próbuje przypisać PiS cechy społecznie nieakceptowane

- W przypadku wojny totalnej i totalnej opozycji nie ma jeńców, gra jest bardzo ostra. Z czysto socjotechnicznego punktu toczy się o to, by przypisać Prawu i Sprawiedliwości za pomocą prezesa Orlenu cechy, które nie są społecznie akceptowane - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Daniel Obajtek Orlean

Fuzja Orlenu z Lotosem. Prof. Krysiak: pozwoli Polsce uzyskać jeszcze silniejszą pozycję w regionie

- Była to długo wyczekiwana decyzja. To budowanie synergii od strony wieloproduktowego działania na rynkach, a także zaplecza badawczo-rozwojowego z dużym potencjałem środków finansowych - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA lotos Orlean fuzja gospodarka polska energetyka energia

Eksperci: wzmocnienie nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa to potrzebna rewolucja w obrocie gospodarczym.

Wzmocnienie nadzoru właścicielskiego nad spółkami jest jak najbardziej uzasadnione. Planowane zmiany mają być szerokie i objąć także spółki handlowe, a nie tylko spółki Skarbu Państwa - powiedział gość "Rządów Pieniądza" Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Aktywów Państwowych Orlean PZU Anna Grabowska