X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Bydgoszczy może powstać centrum serwisowe dla F-16

23.01.2022 12:43
W Bydgoszczy może powstać centrum serwisowe dla samolotów wielozadaniowych F-16. Maszyny produkowane w Stanach Zjednoczonych są na wyposażeniu polskiej armii od blisko 20 lat.
Polski F-16 Jastrząb
Polski F-16 "Jastrząb"MON/Twitter

Przedstawiciele Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 z Bydgoszczy zakończyli właśnie turę rozmów z amerykańskimi partnerami w sprawie utworzenia w Bydgoszczy centrum serwisowego dla samolotów.

Mariusz Kończak z biura prasowego bydgoskich zakładów na razie nie chce ujawniać szczegółów ustaleń, ale przyznaje, że współpraca z USA może być w przyszłości bardzo owocna. Amerykańscy partnerzy są zainteresowani współpracą przy usługach remontowych nie tylko polskich samolotów, ale także tych wykorzysywanych przez inne wojska sojusznicze.

Bydgoska spółka od dekady współpracuje z partnerami zza oceanu. Zakłady WZL nr 2 serwisują polskie F-16. W Bydgoszczy odbywają się remonty komponentów podwozia, pełne malowanie F-16 oraz remonty modułów silników.

Z kolei dzięki podpisanej niedawno umowie z Lockheed Martin spółka będzie również serwisować samoloty C-130 Hercules należące do sił powietrznych. Umowa obejmuje świadczenie usług z zakresu konserwacji i modernizacji maszyn.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: wojsko Stany Zjednoczone F-16

USA: losy ukończonego już gazociągu Nord Stream 2 są zależne od sytuacji na Ukrainie

23.01.2022 09:37
Mimo niejasnych sygnałów ze strony niemieckich władz, przedstawiciele administracji prezydenta USA Joe Bidena są przekonani, że w przypadku wznowionej inwazji Rosji przeciwko Ukrainie gazociąg Nord Stream 2 nie zostanie uruchomiony. Według Waszyngtonu, los projektu jest zależny od losów Ukrainy.

Polska flaga wróciła na Antarktydę po 42 latach

23.01.2022 14:30
Polska flaga wróciła na Antarktydę kontynentalną. Po 42 latach przerwy wznowiono działalność Polskiej Stacji Antarktycznej imienia Antoniego Dobrowolskiego i na maszt wciągnięto biało-czerwoną. Stało się to w 63. rocznicę rozpoczęcia działalności bazy.

Nieoficjalnie: wywiad USA potwierdza, że Rosja planuje zainstalowanie w Kijowie przyjaznego sobie rządu

23.01.2022 14:43
Źródło zaznajomione z wywiadami USA i Wielkiej Brytanii potwierdziło, że wywiad amerykański posiada takie same jak Brytyjczycy dowody na to, że Rosja planuje zainstalowanie w Kijowie przyjaznego sobie przywódcy - poinformowała w niedzielę amerykańska telewizja CNN.

Hiszpanie proponują okręt i systemy w ramach polskiego programu Miecznik

23.01.2022 17:04
Okręt wraz z systemem zarządzania walką Aegis, zdolnym niszczyć pociski balistyczne, to propozycja Hiszpanii w programie Miecznik – dostawy trzech fregat dla polskiej Marynarki Wojennej.