Redakcja Polska

Poczta Polska oferuje uchodźcom z Ukrainy miejsca pracy

02.03.2022 14:57
Poczta Polska, włączając się w pomoc dla uchodźców ukraińskich, zaoferowała możliwość zatrudnienia osób uciekających z objętej wojną Ukrainy w strukturach poczty, transport osób, logistykę towarów i ponad 200 miejsc noclegowych - poinformował operator w środę.
Poczta Polska angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy
Poczta Polska angażuje się w pomoc uchodźcom z UkrainyShutterstock/Grand Warszawski

Jak przypomniała Poczta Polska, pomoc humanitarną Ukrainie i jej mieszkańcom koordynuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.

W przesłanej informacji spółka zgłosiła gotowość do zaoferowania uchodźcom miejsc pracy - w tym na wielu stanowiskach, na których nie jest wymagana znajomość języka polskiego.

Ponadto Poczta Polska oddała do dyspozycji odpowiednich struktur państwowych swoje zasoby w kilku obszarach. W sferze "dach na głową" zaoferowała możliwość wykorzystania przeszło 200 miejsc noclegowych w pocztowych ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych w Jaszowcu i w Szklarskiej Porębie oraz w hotelu pracowniczym zlokalizowanym w pobliżu warszawskiej sortowni.

Poczta Polska udostępniła też kilkadziesiąt samochodów do przewozu obywateli Ukrainy z granicy do wskazanego przez sztaby kryzysowe miejsca w Polsce. Dodatkowo w obszarze "logistyka towarów" poczta realizuje specjalne transporty na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.


PAP/dad

Prace przy budowie Baltic Pipe w Danii mogą zostać wznowione

02.03.2022 12:15
Prace przy budowie lądowych odcinków Baltic Pipe w Danii mogą zostać wznowione, duńska agencja ochrony środowiska wydała pozwolenie środowiskowego - poinformowali we wtorek operatorzy przesyłowi gazu Gaz-System i Energinet.

Kościół w Polsce modli się o pokój na Ukrainie

02.03.2022 12:14
Obchodzona dziś w Kościele katolickim Środa Popielcowa rozpoczynająca trwający 40 dni okres Wielkiego Postu zgodnie z prośbą papieża Franciszka jest dniem postu i modlitwy w intencji pokoju i solidarności z Ukrainą.  

Joe Biden: sześć dni temu Władimir Putin chciał wstrząsnąć fundamentem wolnego świata, ale się przeliczył

02.03.2022 12:57
Sześć dni temu Władimir Putin chciał wstrząsnąć fundamentem wolnego świata, ale mocno się przeliczył - powiedział we wtorek prezydent USA Joe Biden podczas swego pierwszego orędzia o stanie państwa. Zapowiedział, że Rosja zapłaci za agresję ogromną cenę. Podkreślił, że USA będą bronić każdego centymetra terytorium państw NATO, jeśli siły Rosji "pójdą na zachód"