Redakcja Polska

Dobra kondycja finansowa Polskich Linii Lotniczych LOT

14.05.2022 09:03
Kondycja spółki PLL LOT jest w tej chwili stabilna i nic tej stabilności nie zagraża – informuje prezes spółki Rafał Milczarski.
Audio
  • Prezes PLL LOT Rafał Milczarski o sprzedaży biletów [posłuchaj]
  • Prezes PLL LOT Rafał Milczarski o kondycji spółki [posłuchaj]
Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL Lot
Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL Lot Foto: zdjęcie ilustracyjne shutterstock.com

Najprawdopodobniej w lipcu, po audycie, zostaną ogłoszone wyniki finansowe za rok ubiegły.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski podkreślił, że na razie nie podjęto decyzji o kolejnej transzy pomocy publicznej dla LOT-u.

W sezonie letnim PLL LOT zaoferuje około 900 tysięcy miejsc na połączenia wakacyjne. To trzy razy więcej, niż w ubiegłym roku. Rafał Milczarski powiedział, że rośnie sprzedaż biletów na regularne połączenia.

Prezes PLL LOT podkreśla, że liczba przewiezionych pasażerów w tym roku będzie zależała od wielu czynników, w tym od rozwoju sytuacji na Ukrainie. Na ten wskaźnik będzie miała wpływ sytuacja gospodarcza, w tym ceny paliw.

Według prezesa jedynym zagrożeniem dla funkcjonowania LOT-u byłaby groźba "rozlania się" wojny na inne kraje europejskie. Wyraził jednak przekonanie, że do tego nie dojdzie.

IAR/ep

 

LOT ogłasza nowe połączenia w letniej siatce

23.12.2021 14:00
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają nowe połączenia, które pojawia się w letniej siatce. W sezonie letnim na pokładach LOT-u polecimy z Rzeszowa na lotnisko Newark, obsługujące Nowy Jork. Równocześnie LOT wznawia rejsy z Rzeszowa do Zadaru i z Warszawy do Charkowa. Przewoźnik otwiera również nowe połączenia ze stolicy Podkarpacia - do Odessy i Olsztyna.

50 lat rejsów Polskich Linii Lotniczych LOT do Chicago

07.05.2022 09:37
50 lat temu, w maju 1972 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenia z Warszawy do Chicago w Stanach Zjednoczonych. Dziś LOT świętuje tę rocznicę.

Szef Komisji w PE: odpowiedź Polaków na napływ uchodźców „bezprecedensowa i imponująca”

13.05.2022 16:01
Szef Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego, Dragos Pislaru powiedział w Warszawie, że odpowiedź Polaków na przypływ uchodźców z Ukrainy była "imponująca i bezprecedensowa”.