X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef Komisji w PE: odpowiedź Polaków na napływ uchodźców „bezprecedensowa i imponująca”

13.05.2022 16:01
Szef Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego, Dragos Pislaru powiedział w Warszawie, że odpowiedź Polaków na przypływ uchodźców z Ukrainy była "imponująca i bezprecedensowa”.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFORUM/Arkadiusz Lawrywianiec

Polityk przewodniczył parlamentarnej delegacji, która przez trzy dni zbierała w Polsce informacje na temat pomocy udzielanej osobom uciekającym przez wojną. Europosłowie spotkali się z ministrami, samorządowcami, aktywistami, przedsiębiorcami którzy zatrudniają uchodźców oraz z przedstawicielami ukraińskich władz. 

Dragos Pislaru podkreślił, że jednym z celów delegacji było okazanie solidarności i wyrażenie uznania dla Polski: "Istnieje teraz więź między Polską a Ukrainą, która będzie trwała pokolenia. Myślę, że jest to niezwykle cenne. Chcemy, by Ukraina i wszystkie strony związane odczuwały te więź również na poziomie Unii Europejskiej".

Delegacja europarlamentu zbierała w Polsce także informacje w sprawie tego, w jaki sposób Unia może wesprzeć kraje i samorządy pomagające uchodźcom. "Otrzymaliśmy wiadomość i przekażemy ją dalej, że trzeba środków na pomoc uchodźcom. Potrzebna jest też koordynacja, by dało się odczuć europejską solidarność" - powiedział Dragos Pislaru: "Wysiłek, jaki Polska włożyła, jest zauważany na poziomie Unii Europejskiej i wszyscy są za to bardzo wdzięczni. Co mogę powiedzieć, to to, że z pewnością wdrożone zostaną rozwiązania, które zdejmą brzemię finansowe z Polski. Po to też tutaj jesteśmy, by przekazać dalej raport i zidentyfikować jakie są są najbardziej palące potrzeby i priorytety z którymi musimy się zmierzyć." 

Członkini delegacji Parlamentu Europejskiego, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska powiedziała, że istnieje "ponadpolityczna zgoda" w sprawie tego, że Polska potrzebuje finansowego wsparcia: "Parlament Europejski pracuje obecnie nad rezolucją w sprawie społeczno-ekonomicznych skutków wojny na Ukrainie. Wnioski z wizyty delegacji w Polsce mają wpłynąć na kształt tej rezolucji."

Od wybuchu wojny na Ukrainie polsko-ukraińską granicą przekroczyły ponad trzy miliony osób - w znacznej większości to kobiety i dzieci. Ponad dwa miliony uchodźców znalazły w Polsce schronienie, pozostali udali się do innych krajów.

IAR/ks

Impact'22: obywatelom Ukrainy trzeba stworzyć możliwości zarobkowania i nauki

12.05.2022 11:00
Stworzenie szans rozwoju zawodowego, edukacji i możliwości prowadzenia własnego biznesu – to najlepsze długoterminowe wsparcie dla licznej rzeszy uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przez dłuższy czas zechcą pozostać w Polsce – wskazywali uczestnicy panelu „Zarządzanie różnorodnością w czasach kryzysu”, który odbył się w ramach kongresu Impact'22 w Poznaniu, w dniach 11-12 maja.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami władz Estonii

13.05.2022 14:22
- Dzisiaj możemy organizować pomoc. Możemy również dyskutować z naszymi aliantami i naszymi kolegami na temat sankcji. Możemy stosować różne nowoczesne rozwiązania, które są bolesne dla Rosji, które pokazują Rosji jasno i wyraźnie, że nie rządzi światem i nie będzie rządzić światem. A zwłaszcza naszym światem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tallinie.

Minister Jan Dziedziczak spotkał się ze społecznościami zagrożonych likwidacją polskich szkół na Litwie

13.05.2022 18:00
Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak spotkał się dzisiaj na Litwie z nauczycielami i uczniami dwóch polskich szkół zagrożonych likwidacją