Redakcja Polska

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenia

29.05.2022 09:48
W ostatnich dniach maja i na początku czerwca w rozkładzie lotów pojawi się kilka nowych kierunków. Od piątku działa pierwsze bezpośrednie połączenie z Warszawy do stolicy Azerbejdżanu - Baku.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneshutterstock/joyfull

Rejs trwa ponad 4 godziny i będzie realizowany 4 razy w tygodniu. Dotychczas, by dostać się do tego miasta z Polski, konieczna była co najmniej jedna przesiadka. Przedstawiciele przewoźnika mówią, że rozkład lotów jest tak skonstruowany, by umożliwić zarówno, krótki, weekendowy wypad, jak i dłuższe wakacje. 

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski powiedział, że zarówno Baku, jak i inne części Azerbejdżanu mogą być dla Polskich turystów dużą atrakcją. W Baku można zwiedzać tak zwane wewnętrzne, zabytkowe stare miasto. Można też znaleźć wiele śladów po Polakach, którzy tam pracowali. Chodzi między innymi o budynki zaprojektowane przez polskich architektów. Atrakcją jest też kuchnia tego kraju - dodaje prezes LOT-u.

W poniedziałek 30 maja LOT uruchomi dwa nowe połączenia; z Warszawy do Bombaju i do Kairu. W rozkładzie lotów pojawi się także Sarajewo w Bośni i Hercegowinie oraz Prisztina - stolica Kosowa. 

Od początku 2022 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły i przywróciły do rozkładu lotów kilkanaście połączeń. W siatce pojawiły się rejsy z Warszawy do Delhi, Nicei i Koszyc. W sezonie letnim LOT będzie współpracować z touroperatorami, którym wyczarteruje samoloty. Rejsy zaplanowano między innymi do Turcji.

IAR/ks

"NYT": Joe Biden zatwierdził przekazanie systemów rakietowych dalekiego zasięgu Ukrainie

28.05.2022 22:25
W informacji przekazanych przez "New York Times" wynika, że Joe Biden, prezydent USA zatwierdził przekazanie Ukrainie systemów rakietowych dalekiego zasięgu. Według źródeł dziennika decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona przez Waszyngton w przyszłym tygodniu.

Litwini zebrali 5 mln euro na zakup drona Bayraktar dla Ukrainy

28.05.2022 22:46
Litwini w ciągu czterech dni zebrali 5 mln euro potrzebnych na zakup drona Bayraktar produkowanego w Turcji, który zostanie przekazany walczącej Ukrainie. Akcję zbiórki pieniędzy ogłosił znany litewskich dziennikarz i działacz społeczny Andrius Tapinas.

Prezydent Andrzej Duda z oficjalną wizytą w Egipcie

29.05.2022 09:24
Głównymi tematami, jakie omówi polski prezydent z przywódcą Egiptu, będzie kryzys żywnościowy, wywołany wojną na Ukrainie. Egipt przed wojną sprowadzał z Ukrainy i Rosji 80 procent zboża.