Redakcja Polska

Polski program rekompensat dla operatorów pocztowych. Jest decyzja KE

29.07.2022 14:51
Komisja Europejska zatwierdziła polski program rekompensat dla operatorów pocztowych w wysokości 3 milionów 400 tysięcy euro.
KE zatwierdziła polski program rekompensat dla operatorów pocztowych w wys. 3,4 mln euro
KE zatwierdziła polski program rekompensat dla operatorów pocztowych w wys. 3,4 mln eurosymbiot / Shutterstock.com

KE uznała, że jest on zgodny z unijnymi zasadami pomocy publicznej. Pierwotnie program został zatwierdzony w 2004 roku, w 2016 został przedłużony i wygasł wraz z końcem grudnia ubiegłego roku. Teraz będzie obowiązywać do końca grudnia 2025 roku.

Program dotyczy rekompensat kosztów poniesionych za świadczenie niektórych usług zwolnionych z opłat pocztowych. Chodzi o usługi pocztowe świadczone osobom niewidomym, oraz o dostarczanie egzemplarzy publikacji wysyłanych do bibliotek, by ułatwić przechowywanie archiwów w ramach zachowania dziedzictwa kulturowego.


IAR/dad

Rosjanie nie powstrzymają wojny Putina

29.07.2022 13:33
Rosjanie nie są w stanie powstrzymać wojny z Ukrainą. Rosyjskie społeczeństwo podzieliło się na popleczników polityki Władimira Putina i na tych, którzy nie wiedzą jaka jest sytuacja, albo dla własnego bezpieczeństwa tylko zasłaniają się niewiedzą. Niewiele osób ma odwagę otwarcie potępić rosyjską inwazję na Ukrainę. Za antywojenne wypowiedzi grożą grzywny i kary więzienia.

Wołodymyr Zełenski w porcie w Czarnomorsku. "Jesteśmy gotowi na eksport ukraińskiego zboża"

29.07.2022 13:40
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził port w Czarnomorsku w pobliżu Odessy, gdzie trwa załadunek zboża na statek, który ma być pierwszą jednostką wypuszczoną z ukraińskich portów po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Po układzie podpisanym przez Ukrainę, Rosję, Turcję i ONZ, eksport ukraińskiego zboża ma znowu stać się możliwy.

Belgia: Polacy trzecią mniejszością narodową we Flandrii

29.07.2022 14:00
Polacy trzecią mniejszością narodową we Flandrii, regionu na północy Belgii, gdzie mówi się po niderlandzku. Tak wynika z danych flamandzkiego urzędu statystycznego. Te dane wskazują też, że 10 procent mieszkańców Flandrii to obcokrajowcy. Niemal dwie dekady temu było to zaledwie 5 procent - donosi korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.