Redakcja Polska

Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy dla firm w związku z wojną na Ukrainie

08.08.2022 13:22
Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek polski program pomocy publicznej w wysokości 140 mln euro dla firm w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. W ramach programu wsparcie przyjmie formę bezpośrednich dotacji i pożyczek.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej shutterstock/symbiot

KE stwierdziła, że polski program jest zgodny z warunkami określonymi w tymczasowych ramach kryzysowych.

Z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorstwa wszystkich sektorów, poza tymi działającymi w branży finansowej. Kwoty udzielane na wsparcie nie mogą jednak przekroczyć 62 tys. euro na firmę zajmującą się produkcją podstawowych produktów rolnych, 75 tys. euro - na przedsiębiorstwo działające w sektorach rybołówstwa i akwakultury oraz 500 tys. euro na inne podmioty.

Ponadto wsparcie ma zostać przyznane nie później niż do dnia 31 grudnia 2022 roku.


PAP/IAR/dad

Poprawia się stan zdrowia poszkodowanych w wypadku w Chorwacji. "Wszystko zmierza w dobrym kierunku"

08.08.2022 10:56
- Stan wielu osób poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji poprawia się. Nie mieliśmy informacji co, do pogarszającego się stanu zdrowia poszkodowanych, wręcz przeciwnie wszystko zmierza w dobrym kierunku - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Skandaliczny raport Amnesty International. Wiceszef MSZ: prawdopodobne silne wpływy rosyjskie

08.08.2022 12:00
Raport Amnesty International pokazuje to, że stopień oderwania od rzeczywistości jest dość daleko idący, ale także i stopień zideologizowania i niestety także i wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne - ocenił w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.