Redakcja Polska

"Ekspansja Biznesu. Co z UK?". Rozmowy o prowadzeniu interesów w Wielkiej Brytanii

29.11.2022 16:52
Organizacja Polish Business Link, integrująca polskich przedsiębiorców działających na terenie Wielkiej Brytanii, przygotowała spotkanie dla polskich firm planujących swoją ekspansję na brytyjskim rynku.
Audio
  • "Ekspansja Biznesu. Co z UK" - rozmowa Przemysława Pawełka z Anitą Bogusch i Bartłomiejem Kowalczykiem z Polish Business Link. [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/ PopTika

Podczas krótkiego spotkania w Warszawie jego organizatorzy starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące perspektywy ekspansji biznesu do Wielkiej Brytanii i czy nadal warto poszukiwać kontraktów biznesowych w Wielkiej Brytanii.

Brexit, pandemia czy wybuch wojny na Ukrainie to wydarzenia, które zmieniły gospodarczą mapę Europy, stąd dla wielu pożądana może być wiedza związana z przeniesieniem działalności biznesowej na Wyspy.

Spotkanie było także okazją do oficjalnego zainicjowania działań biznesowych Polish Business Link w Polsce.

Polish Business Link został założony w 2012 roku. Celem organizacji jest ułatwienie dostępu do ważnych kontaktów biznesowych, pomagając w zawiązaniu kontraktów biznesowych w Wielkiej Brytanii.

Organizacja została założona przez Bartłomieja Kowalczyka w 2013 roku w Wielkiej Brytanii, aby wspierać polską społeczność biznesową. Teraz wraz z ponad 6 tys. kontaktów w swojej bazie organizacja pomaga ambitnym polskim przedsiębiorcom rozwijać się na światowych rynkach. 

Polish Business Link ma swoją siedzibę w Londynie oraz współpracuje z Ambasadorką PBLINK w Polsce, Anitą Bogusch, która pomaga polskim przedsiębiorcom w internacjonalizacji.

Z Anitą Bogusch i Bartłomiejem Kowalczykiem, z Polish Business Link, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Czesi chcą odłączenia rosyjskich budynków od prądu i wody. "Dajmy posmakować im ich własnej zupy"

29.11.2022 13:14
Czesi napisali petycję, by przerwać dostawy wody i prądu oraz wyłączyć ogrzewanie we wszystkich budynkach w Pradze należących do Rosji - donosi portal TVP.Info. To odpowiedź na masowe ataki rakietowe na Ukrainę, które pozbawiają mieszkańców tych dóbr. Współtwórcą zbiórki podpisów jest czeska inicjatywa "Broń dla Ukrainy".

Mateusz Morawiecki o niemieckich Patriotach: powinny bronić nieba nad Polską i nad zachodnią Ukrainą

29.11.2022 15:03
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że polski rząd stoi na stanowisku, iż zestawy antyrakietowe Patriot z Niemiec powinny bronić nieba nad Polską i nad zachodnią Ukrainą. Zaznaczył, że o taką ochronę prosiły również władze w Kijowie, z którymi rozmawiał podczas sobotniej wizyty.

Wicepremier Piotr Gliński krytykuje część krajów UE za niedostateczne wsparcie Ukrainy

29.11.2022 17:03
Wicepremier Piotr Gliński skrytykował część unijnych krajów za niedostateczną pomoc przekazywaną Ukrainie. Szef resortu kultury mówił o tym w Brukseli, po unijnej naradzie ministerialnej poświęconej między innymi wspieraniu Ukrainy.