Redakcja Polska

Sankcje coraz bardziej skuteczne. Rosjanie mają problem z produkcją nowych czołgów

16.04.2022 16:14
Z powodu zachodnich sankcji w Rosji kończy się produkcja nowego sprzętu, w tym czołgów T-90 i T-14 Armata – poinformował wywiad ukraiński. 
Ukraiński wywiad: w Rosji z powodu sankcji kończy się produkcja nowych czołgów
Ukraiński wywiad: w Rosji z powodu sankcji kończy się produkcja nowych czołgówPAP/Ukrinform/Hennadii Minchenko

"W Federacji Rosyjskiej kończy się produkcja nowych czołgów z powodu problemów finansowych i braku części z importu. Rosyjski Urałwagonzawod stara się przezwyciężyć kryzys będący skutkiem wprowadzenia sankcji" - informuje wywiad, dodając, że Urałwagonzawod to producent sprzętu wojskowego, w tym czołowego czołgu rosyjskiego T-72.

Jak podkreślono, od początku wojny przedsiębiorstwo boryka się z problemami finansowymi. Wśród problemów znacząco utrudniających "produkcję większości rodzajów sprzętu wojskowego" wymieniono: podniesienie odsetek od kredytów, brak środków na spłacanie kredytów walutowych, wzrost cen materiałów i elementów składowych (w tym stali pancernej).

Próbując znaleźć rozwiązanie problemów finansowych, firma m.in. żąda 100-procentowej przedpłaty za kontrakty państwowe.

"Kończy się produkcja nowego sprzętu, w tym czołgów T-90 i T-14" - informuje ukraiński wywiad. Stworzony w Urałwagonzawodzie "sztab operacyjny" jako kluczowy kierunek pracy wyznaczył remont sprzętu uszkodzonego w wojnie z Ukrainą – dodaje.


PAP/dad

Uchodźcy z Ukrainy znajdują pracę w Polsce. Już niemal 70 tys. zatrudnionych

16.04.2022 10:44
69,2 tys. obywateli Ukrainy, którzy trafili do Polski po rosyjskiej agresji na ich kraj, znalazło już pracę. Najwięcej osób podjęło pracę w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. 

W wielu domach polskie rodziny spędzą święta z ukraińskimi uchodźcami

16.04.2022 11:37
W wielu domach polskie rodziny spędzą święta z ukraińskimi uchodźcami, których przyjęły pod swój dach. Jak mówił dyrektor Caritas archidiecezji warszawskiej ksiądz Zbigniew Zembrzuski to może być wielka szansa na pogłębienie wiary w Chrystusa, który zwyciężył wszystkie grzechy świata.

Polscy politycy o sankcjach na Rosję: muszą być silne i zdecydowane

16.04.2022 13:33
Politycy wszystkich opcji zgadzają się, że sankcje na Rosję za napaść na Ukrainę powinny być silne i zdecydowane. W Programie 3. Polskiego Radia dyskutowali o tym, między innymi poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal oraz Michał Wójcik z Kancelarii Premiera.