Redakcja Polska

PKN Orlen otworzył kolejne stacje paliw na Słowacji

29.09.2022 14:26
PKN Orlen otworzył dwie kolejne stacje paliw na Słowacji; do końca roku w sieci Orlenu znajdzie się do 50 obiektów - poinformowała spółka w czwartek. Dodała, że dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od koncernu MOL, Orlen wejdzie do grona 3 największych sieci na Słowacji.
PKN Orlen planuje zakończyć w styczniu 2023 r. zmianę barw firmowych około 100 stacji paliw przejętych od Lotosu
PKN Orlen planuje zakończyć w styczniu 2023 r. zmianę barw firmowych około 100 stacji paliw przejętych od LotosuPKN Orlen/mat.pras

Grupa Orlen poinformowała w czwartek, że otworzyła "2 kolejne stacje w zachodniej części Słowacji i łącznie posiada już 26 stacji na tym rynku. Do końca roku sieć Grupy Orlen powiększy się do 50 obiektów, a dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego koncernu MOL wejdzie do grona 3 największych sieci na Słowacji".

Samoobsługowe stacje pod marką Orlen powstały w miejscowościach Pecenady i Pernek, w ramach rebrandingu 2 z pakietu 25 stacji przejętych w kwietniu przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFFECTA i są w pełni zautomatyzowane.

Daniel Obajtek: znajdziemy się w gronie największych sieci

Dodano, że łącznie na rynku słowackim Grupa Orlen prowadzi 4 stacje w formacie samoobsługowym, uzupełniające ofertę obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową. "W strategii Orlen 2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45 proc. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów. Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy, by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej" – powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to otworzyła w miejscowości Malacky swoją pierwszą stację paliw. Rozwój słowackiej sieci Orlen opiera się na budowie nowych placówek oraz przejmowaniu już istniejących. Sieć należy do czeskiej Grupy Orlen Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy Orlen. Obecnie Grupa Orlen posiada również ok. 15 proc. udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

Po II kwartale br. - według danych POPiHN - w Polsce PKN Orlen miał 1819 stacji paliw. Obecnie Orlen jest też w trakcie rebrandingu ok. 100 stacji przejętych od Grupy Lotos, który planuje zakończyć w styczniu 2023 r.


PAP/dad

Ważne wsparcie Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" dla repatriacji Polaków z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu

29.09.2022 12:31
Grupa ekspertów Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" przeprowadziła serię spotkań w Kazachstanie, Uzbekistanie i Kirgistanie, gdzie prezentowała członkom i sympatykom organizacji polskich, zasady i możliwości repatriacji do Polski oraz bezpłatnego nauczania języka polskiego w ich krajach.

NATO ostrzega: atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zdeterminowaną reakcją

29.09.2022 13:00
NATO ostrzega przed atakiem na jakąkolwiek infrastrukturę krytyczną sojuszników - głosi oświadczenie Rady Północnoatlantyckiej. To reakcja krajów członkowskich NATO na uszkodzenia Nord Stream 1 i 2 na międzynarodowych wodach na Bałtyku. 

Andrzej Sadoś o nowych sankcjach wobec Rosji: wiele postulatów Polski uwzględnione

29.09.2022 15:00
Ambasador Andrzej Sadoś ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej, poinformował, że restrykcje uderzają między innymi w wymianę handlową z Rosją. Propozycje nowych sankcji przedstawiła Komisja Europejska - decyzja pozostaje po stronie państw członkowskich.