X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Żołnierze przejdą szkolenie medyczne w celu opieki nad chorymi na COVID-19

02.04.2020 11:15
Żołnierze przejdą szkolenie medyczne w celu opieki nad chorymi na COVID-19 - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że specjalistyczne szkolenia przejdą też żołnierze z wykształceniem medycznym i ratownicy medyczni.
Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej wraz z funkcjonariuszami policji i straży granicznej zabezpieczają granicę z Niemcami w Gryfinie.
Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej wraz z funkcjonariuszami policji i straży granicznej zabezpieczają granicę z Niemcami w Gryfinie. PAP/Marcin Bielecki

"W ciągu najbliższych 2 tyg. kilkanaście tys. żołnierzy przejdzie przeszkolenie medyczne, tak aby być w gotowości do pomocy medykom w opiece nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Specjalistyczne szkolenia przejdą też żołnierze z wykształceniem medycznym oraz ratownicy medyczni" - napisał w czwartek na Twitterze Błaszczak.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. 

PAP/dad

Kierunek: Polska. W rodzinie siła

01.04.2020 22:11
O sile rodzinnych więzi nawet na odległość oraz o tym,  dlaczego warto budować trwałe kontakty z bliskimi, nie tylko w czasach światowej pandemii, mówi psycholog, Bożena Falkowska.

USA walczą z koronawirusem. Kolejne obostrzenia

02.04.2020 09:17
Kolejne amerykańskie stany wprowadzają restrykcje w walce z epidemią koronawirusa. Już prawie 9 na 10 Amerykanów mieszka w stanach, w których obowiązuje nakaz pozostania w domach. W całym kraju liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 5 tysięcy.

Muzeum Auschwitz dziękuje za wsparcie w czasie epidemii koronawirusa

02.04.2020 11:08
Muzeum Auschwitz podziękowało w czwartek za wszystkie niezwykłe gesty solidarności i wsparcia, z jakimi spotyka się w okresie przymusowego zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa. Jak podkreślono, dzięki temu placówce będzie łatwiej wyjść z trudnego okresu.