X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Estonia wyśle na Litwę materiały potrzebne do budowy ogrodzenia na granicy

24.07.2021 17:27
Estonia wyśle na Litwę materiały potrzebne do budowy zasieków na litewsko-białoruskiej granicy. Wilno kilka tygodni temu postanowiło zbudować ogrodzenie, które ma pomóc w zatrzymaniu napływu nielegalnych migrantów.
Audio
  • Estonia wyśle na Litwę materiały potrzebne do budowy ogrodzenia na granicy. Materiał Kamila Zalewskiego
Frontex rozmieścił 60 funkcjonariuszy straży granicznej w związku z kryzysem migracyjnym na Litwie
Frontex rozmieścił 60 funkcjonariuszy straży granicznej w związku z kryzysem migracyjnym na Litwie PAP/EPA/STR

Materiały, który wyśle na Litwę Estonia, powinny pomóc w zabezpieczeniu 100 kilometrów granicy z Białorusią. Litewska minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite w rozmowie z szefem estońskiego resortu obrony Kalle Laanetem, zaznaczyła, że problem, z jakim zmaga się od kilku miesięcy Litwa, nie jest zwyczajnym kryzysem migracyjnym, ale zorganizowaną hybrydową agresją na jej kraj i całą Unię Europejską. Zdaniem estońskiego ministra, sytuacja jest skomplikowana również w związku z wrześniowymi, rosyjsko-białoruskimi manewrami wojskowymi "Zapad 2021". W opinii Litwy i Estonii, Unia powinna nałożyć sankcje na osoby i firmy organizujące przerzut nielegalnych migrantów na Litwę.

W tym tygodniu Tallin odpowiedział na zgłoszenie Wilna w sprawie zapotrzebowania pomocowego w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Do litewskiej stolicy dotarła pomoc humanitarna w postaci namiotów, klimatyzatorów, łóżek i śpiworów. W czwartek podobne wsparcie na Litwę dotarło też z Polski.

Litewskie służby w ciągu ostatniej doby zatrzymały 40 osób, które próbowały sforsować granicę. Od stycznia do kraju próbowało się już dostać 2 tysiące 470 nielegalnych migrantów. To trzydzieści trzy razy więcej, niż w całym 2020 roku.


IAR/dad

Więcej Polaków chce związać się zawodowo z wojskiem

24.07.2021 13:54
Do zawodowej służby wojskowej wstąpiło w pierwszym półroczu 2021 r. ok. 5 tys. żołnierzy - o dwie piąte więcej niż przed rokiem – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

Andrzej Duda spotkał się z premierem Japonii. Tematem spotkania gospodarka i współpraca

24.07.2021 13:42
Przebywający w Japonii prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Yoshihide Sugą. Rozmowa dotyczyła sytuacji międzynarodowej i relacji na linii Warszawa - Tokio.

Dyrektor PISM o porozumieniu ws. Nord Stream 2: przypomina najgorsze tradycje historyczne

24.07.2021 14:22
- Amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie Nord Stream 2 traktuje przedmiotowo Ukrainę, realizuje interesy rosyjskie i przypomina najgorsze historyczne tradycje decydowania o państwach trzecich bez ich udziału - ocenił dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski.