Polskie Radio
Section05
Frontex

Loty do Tadżykistanu i Kirgistanu dla uchodźców z Ukrainy. Wspólna akcja SG i Frontexu

Straż Graniczna przekazała, że wraz z Agencją Frontex zorganizowały cztery loty czarterowe do Tadżykistanu i Kirgistanu dla obywateli tych państw, którzy uciekli z Ukrainy do Polski. Do swojego kraju tymi lotami wróciło prawie 700 cudzoziemców. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Frontex uchodźcy służby i bezpieczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni obcokrajowcy

"Prowadzimy wielotorowe działania". Wiceszef MSZ o sytuacji na granicy

 - Prowadzimy wielotorowe działania ws. sytuacji na granicy; we wtorek z inicjatywy Polski odbędą się konsultacje państw unijnych, tak by temat stał się przedmiotem obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Ocenił, że na razie nie ma potrzeby, by angażować Frontex.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wawrzyk granica Frontex Rosja MSZ NATO reżim Białoruś Europa Europa Wschodnia Donald Tusk

Apele, by rząd zwrócił się do Frontexu ws. sytuacji na granicy. Szef MSWiA wyjaśnia, jakimi siłami dysponuje ta agencja

- Polska Straż Graniczna liczy 16 000 funkcjonariuszy. Pomaga jej 10 000 żołnierzy i Polska Policja. Frontex na Litwę wysłał kontyngent 60–osobowy - skomentował w sieci wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Przy białoruskiej granicy zgromadziła się grupa nawet kilku tysięcy migrantów. Dziennikarze apelują w sieci o to, aby rząd zwrócił się o pomoc do Frontexu.
Zobacz więcej na temat:  Frontex POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Łukasz Kobeszko: by zwalczyć kryzys migracyjny, trzeba działać wspólnotowo

- Nie ma innej drogi niż na kryzys migracyjny odpowiadać w sposób zjednoczony, bo nie do końca skuteczne są idee, że odpowiadają na niego same państwa narodowe i wszystko spoczywa na ich barkach - mówił w Polski Radiu 24 Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") oraz Piotr Grzybowski ("Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  Białoruś kryzys migracyjny granica Frontex Parlament Europejski ŚWIAT Europa

Lodowski: część mediów nie jest tylko narzędziem, ale już graczem w wojnie hybrydowej Łukaszenki

- Wygląda na to, że część mediów nie jest tylko narzędziem, ale już graczem w wojnie hybrydowej, jaką prowadzi Alaksandr Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gościem audycji był też Mariusz Gierej z portalu mPolska24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Frontex Gazeta Wyborcza granica straż graniczna migracja bezpieczeństwo fake news

Глава Frontex благодарит Польшу за действия по предотвращению кризиса на границе ЕС

Глава Frontex Фабрис Леггери высоко оценил действия польских властей по охране государственной границы Польши и границы Европейского союза.  
Zobacz więcej na temat:  Frontex Польша-Беларусь Миграционный кризис

Kryzys migracyjny przy granicy z Białorusią. Jest oficjalny komunikat Frontexu ws. Polski

Dyrektor wykonawczy Frontexu Fabrice Leggeri podczas roboczej wizyty na granicy polsko-białoruskiej podziękował władzom Polski za współpracę z tą chroniącą unijnych granic agencją. Dodał, że jest pod wrażeniem środków zastosowanych w celu ochrony polskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Frontex Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji granica migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie Unia Europejska służby i bezpieczeństwo

Paweł Lisicki o polskiej opozycji: swoim działaniami przypomina partię zdrady narodowej

- Po raz kolejny polska opozycja w większości, do której można zaliczyć posłów Platformy Obywatelskiej i Lewicy, zachowuje się jak partia nihilizmu narodowego lub zdrady narodowej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś kryzys migracyjny Frontex opozycja Platforma Obywatelska polityka Paweł Lisicki

PE zajmie się sytuacją na granicy z Białorusią. Grzędziński: można się spodziewać najgorszego

- Unia Europejska nie jest już tą samą instytucją, którą była w 2015 roku, kiedy z otwartymi rękami witała każdego, kto chciał przybyć na jej teren - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Grzędziński (wprost.pl). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej i Karol Gac (portal doRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś kryzys migracyjny granica Frontex Parlament Europejski

"Współpracujemy z Frontexem od miesięcy". Milczanowska o wizycie szefa agencji w Polsce

- Od miesięcy mówimy, że współpracujemy z Frontexem. Ta współpraca ma miejsce każdego dnia i nie musi wyglądać tak, jak wczoraj. Szef agencji musiał przyjechać, żebyśmy udowodnili jej istnienie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PiS). Gościem audycji był również Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica Andrzej Grzyb polityka migracja relacje polsko-białoruskie Białoruś służby i bezpieczeństwo straż graniczna Frontex