X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Debata o bilansie członkostwa Polski w Unii Europejskiej

18.09.2021 14:17
Eksperci uczestniczący kongresie Polska Wielki Projekt są zgodni co do tego, że Polska powinna wymagać równego traktowania w Unii Europejskiej.
Audio
  • Profesor Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego mówił, że politycznie nie jesteśmy traktowani na równi z innymi państwami, a działania Unii względem Polski to próba uciszenia i skłonienia nas do uległości [posłuchaj]
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneshutterstock

W Arkadach Kubickiego w Warszawie - dziś drugi dzień Kongresu Polska Wielki Projekt, poświęcony tematom istotnym dla naszego kraju w najbliższych latach.

Podczas debaty o bilansie członkostwa Polski w Unii Europejskiej uznano, że ostatnie 14 lat to bardzo duży zysk gospodarczy i ekonomiczny.

Profesor Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego mówił, że politycznie nie jesteśmy traktowani na równi z innymi państwami, a działania Unii względem Polski to próba uciszenia i skłonienia nas do uległości. 

"Ta bitwa o nasze interesy nie podoba się w ramach pewnej hierarchii władzy. W związku z tym my jesteśmy przez zarzuty o łamanie praworządności, o łamanie wartości europejskich postawieni w narożniku po to, żebyśmy spolegliwie przyjmowali pewnego rodzaju hierarchię władzy i pewnego rodzaju rozwiązania"- dodał prof. Tomasz Grosse.

Ekspert Instytutu Sobieskiego Paweł Dobrowolski, mówił, że Polska, znając swoją wartość, powinna negocjować swoje interesy: "Nie chodzi o to żeby teraz wychodzić z Unii Europejskiej. Natomiast każde negocjacje polegają na tym, żeby przeciągać interes w swoją stronę i żeby ta lina porozumienia się pruła, zostawały sznureczki, ale żeby na końcu można było się porozumieć. Ale przeciągajmy tę line w naszą stronę"- mówił Paweł Dobrowolski. 

Kolejne debaty Kongresu będą poświęcone roli polskiej prawicy w Unii, rodzinie i jej znaczeniu dla państwa. 

Honorowy patronat nad kongresem objął prezydent Andrzej Duda.

IAR/ks

Polscy europosłowie interweniują w Komisji Europejskiej ws. Nord Stream 2

18.09.2021 08:44
Budowa rurociągu została zakończona, ale potrzebna jest certyfikacja, by gaz mógł nim popłynąć. Zgodnie z procedurami, najpierw będzie to decyzja niemieckiego regulatora, która później musi być zatwierdzona przez Komisję Europejską.

Chiny krytykują Stany Zjednoczone, Australię i Wielką Brytanię za pakt bezpieczeństwa

18.09.2021 12:18
Pakt AUKUS przewiduje bliską współpracę militarną i dyplomatyczną, a także wymianę informacji i technologii. Według ekspertów, pakt jest odpowiedzią na rosnące wpływy Chin w regionie.

W Berlinie ruszył V Kongres Młodej Polonii

18.09.2021 12:25
Wydarzenie gromadzi ponad stu uczestników, głównie przedstawicieli organizacji polonijnych, ale też niemieckich polityków i ekspertów.