X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa i Łotwa będzie wypłacać świadczenia za zaszczepienie się

22.10.2021 12:17
Władze Litwy i Łotwy na wszelkie sposoby próbują zachęcić starsze osoby do szczepień przeciw Covid-19. Jednym z pomysłów jest wypłacanie świadczeń finansowych.
Audio
  • Litwa i Łotwa będzie wypłacać świadczenia za zaszczepienie się. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneshutterstock.com/mother_ana

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda podpisał ustawę, dzięki której seniorzy w wieku powyżej 75. roku życia otrzymają 100 euro. Warunek jest jeden. Muszą do 1 grudnia przyjąć dwie dawki szczepionki. Na świadczenie mogą też liczyć osoby, które do kwietnia zaszczepią się trzecią dawką przypominającą. Nauseda zaznaczył, że gdyby takie zachęty pojawiły się wcześniej, to Litwa miałaby dziś lepszą sytuację pandemiczną. Tymczasem również w sąsiedniej Łotwie zdecydowano się na podobny krok. Od 1 listopada do końca marca przyszłego roku wszyscy w pełni zaszczepieni mieszkańcy w wieku powyżej 60 lat, będą mogli otrzymywać miesięczne świadczenie w wysokości 20 euro.

Sytuacja epidemiczna na Litwie i Łotwie jest jedną z najgorszych w Europie. W ostatnich dniach w każdym z tych niewielkich państw notuje się po trzy tysiące nowych zakażeń dziennie.


IAR/dad

"Nie ma żadnego powodu, żeby wstrzymywać pieniądze w ramach KPO". Wiceszef MSZ nie ma wątpliwości

22.10.2021 08:35
Nie ma żadnego powodu, żeby wstrzymywać pieniądze w ramach Krajowego Planu Odbudowy - stwierdził w piątek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Według niego, nie ma także podstawy, aby wiązać warunkowość z praworządnością.

Premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z Marine Le Pen, kandydatką na prezydenta Francji

22.10.2021 11:31
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z Marine Le Pen, kandydatką na prezydenta Francji. Była szefowa prawicowego Frontu/Zjednoczenia Narodowego będzie po raz kolejny ubiegać się o prezydenturę, tym razem w wyborach zaplanowanych na kwiecień przyszłego roku.Do spotkania doszło w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli. Zdjęcie z rozmów zamieściła Marine Le Pen na swoim koncie na Twitterze.