X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Omikron u naszych sąsiadów? Potwierdzono kolejne przypadki nowego wariantu koronawirusa

28.11.2021 12:00
W Monachium potwierdzono dwa pierwsze w Niemczech przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa Omikron. Obaj podróżni przybyli do kraju 24 listopada samolotem z RPA – poinformował w sobotę wieczorem minister zdrowia Bawarii Klaus Holetschek (CSU).
Koronawirus w Niemczechzdjęcie ilustracyjne
Koronawirus w Niemczech/zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/franconiaphoto

Osoby te przebywają w kwarantannie domowej od 25 listopada po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu PCR - informuje portal RND.

Jak podaje dziennik "Die Welt", także w Hesji badany jest przypadek, w którym również podejrzewa się zakażenie nowym wariantem. Chodzi o osobę, która wróciła z RPA - napisał na Twitterze minister spraw społecznych tego landu Kai Klose.

Badanie tego przypadku jest w toku, dokładne wyniki mają być znane w poniedziałek. Wiadomo, że pasażer lotu z RPA przybył do Niemiec na lotnisko we Frankfurcie nad Menem 21 listopada. "Osoba ta była w pełni zaszczepiona. Objawy pojawiły się w ciągu tygodnia, następnie wykonano test" - poinformowało w sobotę heskie ministerstwo spraw społecznych.

W związku z podejrzeniem pojawienia się Omikrona w Hesji szef władz tego regionu Tobias Hans opowiedział się za jak najszybszym zwołaniem konferencji premierów krajów związkowych.

- Znowu czeka nas "godzina zero" w walce z pandemią. Sytuacja nadzwyczajna w kraju wymaga, aby wszystkie landy, a także odchodzący i nowy rząd federalny, zwarły szeregi. Liczy się każdy dzień - podkreślił Hans w sobotę.

- Potrzebne są szybko ogólnokrajowe środki, aby to powstrzymać. "Wąskie gardła" w szczepieniach muszą zostać wyeliminowane. (…) W kampanię szczepień powinni być również zaangażowani dentyści, weterynarze i apteki - dodał.

W reakcji na informację o wykryciu nowego wariantu koronawirusa wiele krajów UE, w tym Niemcy i Austria, wstrzymało ruch lotniczy z RPA i innymi krajami Afryki Południowej.


PAP/IAR/dad

Nowy wariant koronawirusa. Europa wstrzymuje loty z RPA

27.11.2021 11:59
Unia Europejska wstrzymała loty z Republiki Południowej Afryki. To właśnie tam wykryto nowy, prawdopodobnie znacznie bardziej agresywny wariant koronawirusa. Eksperci twierdzą jednak, że jest już za późno, by powstrzymać roznoszenie się patogenu po świecie.

"Ich jedyną winą jest pragnienie wolności". Szef MSZ o prześladowanych na Białorusi

28.11.2021 10:26
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przekazał słowa wsparcia Białorusinom i białoruskim Polakom - ofiarom politycznych prześladowań, których - jak zauważył - jedyną winą jest pragnienie wolności i poszanowania godności osobistej i narodowej. 27 listopada przypada Dzień Solidarności z Więźniami Politycznymi na Białorusi.

Nowe zasady przybywania do Zjednoczonego Królestwa od wtorku

28.11.2021 11:40
Jest data obowiązywania nowych zasad przybywania do Zjednoczonego Królestwa. Ostrzejsze reguły wchodzą w życie od wtorku. Zamiast testu antygenowego, po przybyciu trzeba będzie wykonać test PCR. Do momentu uzyskania negatywnego rezultatu trzeba będzie pozostać w domowej kwarantannie.