X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska przekazała Ukrainie 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19

08.12.2021 16:11
Polska przekazała Ukrainie 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 - poinformowało w środę polskie MSZ. Resort zaznaczył, że na Ukrainie obecnie w pełni zaszczepionych jest tylko 25 proc. mieszkańców.
Kolejna partia szczepionek pojechała na Ukrainę
Kolejna partia szczepionek pojechała na UkrainęŹródło fot.: MSZ

W komunikacie MSZ przekazano, że 29 listopada na Ukrainę wyruszył transport z 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19. "Jest to kolejne wsparcie, którego udzielamy naszemu wschodniemu sąsiadowi" - podkreśliło MSZ.

Resort zwrócił uwagę, że na Ukrainie obecnie w pełni zaszczepionych jest tylko 25 proc. mieszkańców, a kraj od połowy września zmaga się z gwałtownym wzrostem zachorowań - 10 listopada odnotowano rekordową liczbę 848 osób zmarłych na COVID-19. "Udzielona przez Polskę pomoc nie jest pierwszym gestem solidarności w pandemii. Od jej początku w 2020 roku Polska udzieliła Ukrainie pomocy w zakresie walki z koronawirusem w postaci dostarczania specjalistycznego sprzętu, środków ochrony osobistej oraz rozwoju usług on-line" - czytamy w komunikacie MSZ.

Kolejna partia szczepionek

Przypomniano, że w sierpniu tego roku została również przekazana w formie darowizny pierwsza partia szczepionek.

MSZ podkreśliło, że Ukraina jest nie tylko ważnym zagranicznym partnerem Polski, ale pozostaje również największym beneficjentem polskiej współpracy rozwojowej. "Istotnym elementem współpracy z Ukrainą jest rozwój krajowych i regionalnych systemów zarządzania kryzysowego, w ramach którego wspierane jest tworzenie jednostek OSP oraz sieci centrów szkolenia strażaków" - wylicza polski resort dyplomacji.

Podkreślono też, że kontynuowane jest wsparcie dla ukraińskiej administracji publicznej, w tym na rzecz wdrożenia kluczowych reform - reformy samorządowej, reformy szkolnictwa zawodowego.

Pomoc - podkreśla MSZ - udzielana jest także osobom poszkodowanym w wyniku konfliktu na wschodzie Ukrainy, szczególnie w zakresie świadczenia opieki społecznej i medycznej. Prowadzone są również działania ułatwiające rozwój ukraińskim mikro i małym przedsiębiorstwom, w szczególności dla firm będących na początkowym etapie działalności.


PAP/dad

Irlandia otrzyma ponad 920 mln euro z funduszu UE na łagodzenie skutków Brexitu

08.12.2021 15:31
Irlandia otrzyma 920,4 mln euro z unijnego funduszu na łagodzenie skutków Brexitu - ogłosiła Komisja Europejska. Irlandia jest pierwszym państwem, któremu przyznano środki i będzie największym beneficjentem wartego 5,4 mld euro funduszu.

Szymon Szynkowski vel Sęk: nie dostrzegam pozytywnych efektów rozmowy Putin - Biden

08.12.2021 14:53
Po tym wczorajszej rozmowie prezydentów USA Joe Bidena i Rosji Władimira Putina nie dostrzegam póki co efektów pozytywnych z naszego punktu widzenia - powiedział w środę wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

PKN Orlen planuje otwarcie w 2022 r. pierwszej stacji tankowania wodoru

08.12.2021 15:18
Polski Koncern Naftowy Orlen planuje otwarcie pierwszej w Polsce stacji tankowania pojazdów wodorem w marcu lub kwietniu przyszłego roku - poinformował członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych Józef Węgrecki.