X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia otrzyma ponad 920 mln euro z funduszu UE na łagodzenie skutków Brexitu

08.12.2021 15:31
Irlandia otrzyma 920,4 mln euro z unijnego funduszu na łagodzenie skutków Brexitu - ogłosiła Komisja Europejska. Irlandia jest pierwszym państwem, któremu przyznano środki i będzie największym beneficjentem wartego 5,4 mld euro funduszu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/martinbertrand.fr

Jak poinformowała Komisja Europejska, Irlandia otrzyma pierwszą ratę, wynoszącą 361,5 mln euro, jeszcze w tym roku, w przyszłym roku będzie to 276,7 mln euro, a w 2023 r. - 282,2 mln euro. Środki te mogą pokryć wydatki poniesione w związku z Brexitem od 1 stycznia 2020 r.

KE oświadczyła, że finansowanie pomoże irlandzkiej gospodarce "w łagodzeniu skutków Brexitu" poprzez wsparcie gospodarcze, tworzenie miejsc pracy i szkolenia.

"Brexit miał negatywny wpływ na życie wielu osób. W ramach UE to właśnie mieszkańcy Irlandii odczuwają go najbardziej. Unijny fundusz na dostosowanie do Brexitu oznacza solidarność z osobami najbardziej tym dotkniętymi. Posuwając się naprzód, nie chcemy nikogo zostawić w tyle" - powiedziała unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

Komisja Europejska poinformowała, że spodziewa się w najbliższych tygodniach przyjąć decyzje w sprawie przyznania środków z funduszu dla pozostałych państw członkowskich.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Brytyjczycy chcą spowolnić napływ Omikrona. Od dziś zaostrzone zasady przybywania do Wielkiej Brytanii

07.12.2021 12:01
Przed wyruszeniem w drogę znów trzeba pokazać negatywny wynik testu na koronawirusa - wynika z zaostrzonych zasad przybywania do Zjednoczonego Królestwa. W ten sposób Brytyjczycy chcą spowolnić napływ nowego wariantu.

PKN Orlen i Synthos Green Energy podpisały umowę na rozwój technologii jądrowej w Polsce

07.12.2021 14:44
PKN Orlen i Synthos Green Energy, spółka współpracująca w ramach partnerstwa strategicznego z GE Hitachi, podpisały umowę inwestycyjną, efektem której będzie powołanie podmiotu celowego do rozwoju w Polsce technologii jądrowej i budowy małych oraz mikro reaktorów atomowych.

USA: sankcje na Nord Stream 2 wypadły z ustawy obronnej

08.12.2021 10:42
Propozycja sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 wypadła z przygotowywanej w amerykańskim Kongresie ustawy o wydatkach obronnych Stanów Zjednoczonych. Kompromisowy projekt zawiera 300 milionów dolarów na wsparcie bezpieczeństwa Ukrainy.