X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tajemnicze transporty z Rosji. Ukraiński wywiad wojskowy ujawnia niepokojące informacje

21.01.2022 15:08
Jak ujawnił ukraiński wywiad wojskowy, od początku roku w rejony wspierane przez Moskwę w Donbasie na wschodzie Ukrainy przewieziono z Rosji już 7 tys. ton paliwa, czołgi, uzbrojenie, amunicję. Co więcej, w kraju Putina trwa nabór najemników, którzy mają zostać wysłani w opanowany przez Rosję rejon Ukrainy.
Od początku stycznia 2022 roku potajemnie przywieziono koleją i transportem samochodowym z Rosji do jednostek sił separatystów wiele transportów z uzbrojeniem
Od początku stycznia 2022 roku potajemnie przywieziono koleją i transportem samochodowym z Rosji do jednostek sił separatystów wiele transportów z uzbrojeniemOd początku stycznia 2022 roku potajemnie przywieziono koleją i transportem samochodowym z Rosji do jednostek sił separatystów wiele transportów z uzbrojeniem twitter.com/GirkinGirkin

Według ukraińskiego wywiadu dowództwo sił zbrojnych Rosji zwiększa możliwości bojowe sił w Donbasie.

Jak napisano w komunikacie, od początku stycznia potajemnie przywieziono koleją i transportem samochodowym z Rosji do jednostek sił separatystów ponad 7 tys. ton paliwa, kilka czołgów i dział samobieżnych oraz inne uzbrojenie i amunicję, w tym do systemów artyleryjskich i moździerzy.


Wywiad podaje, że w Rosji trwa "aktywny nabór najemników, którzy zmierzają na tymczasowo okupowane terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego" po przejściu intensywnego szkolenia.

Osiem lat okupacji

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 roku ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Wiosną tamtego roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki ludowe.

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka szacuje, że w związku z konfliktem w Donbasie zginęło 13,2-13,4 tys. osób. Według Kijowa w wyniku konfliktu zginęło ok. 14 tys. ludzi.


PAP/dad

Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw przyjętych po 1997

21.01.2022 11:42
Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw, które zostały przyjęte do Sojuszu po 1997r. - można przeczytać na stronie rosyjskiego MSZ. Resort opublikował odpowiedzi ministra Siergieja Ławrowa na pisemne pytania dziennikarzy. 

Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny polskiemu narodowi i prezydentowi Dudzie za wsparcie

21.01.2022 12:40
Wołodymyr Zełenski wyraził naszemu krajowi wdzięczność za wsparcie. Ukraiński prezydent przebywa w Wiśle, gdzie spotyka się z Andrzejem Dudą. Tematem rozmów jest przede wszystkim zagrożenie ze strony Rosji.

Brytyjczycy rozważają wysłanie dodatkowych sił do Polski i krajów bałtyckich

21.01.2022 13:51
Brytyjczycy rozważają wysłanie dodatkowych sił do Polski i krajów bałtyckich - donosi Times. Szefowa MSZ po raz kolejny ostrzega Kreml przed ewentualnym atakiem na Ukrainę.