Redakcja Polska

Dalsze próby nielegalnego pokonania granicy. Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby

07.02.2022 12:01
Straż Graniczna podaje na Twitterze, że "13 migrantów, którzy nielegalnie przedostali się z Białorusi do Polski, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy". - Pięć osób zatrzymano w niedzielę, a w nocy ośmiu obywateli Iraku - poinformowała w poniedziałek SG.
Na odcinku, ochranianym przez placówkę w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy.
Na odcinku, ochranianym przez placówkę w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy.DWOT / terytorialsi.wp.mil.pl

Na odcinku, ochranianym przez placówkę w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy. Nie doszło jednak do jej przekroczenia. Dzisiaj po północy na odcinku, strzeżonym przez posterunek w Czeremsze, zatrzymano 8 obywateli Iraku.

"W dn. 06.02 na terytorium próbowało nielegalnie przedostać się z 5 cudzoziemców - osoby zatrzymano. Dzisiaj po północy na odcinku PSG Czeremcha zatrzymano 8 ob. Iraku" - podała na Twitterze Straż Graniczna.

W tym roku odnotowano już 1 090 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W ubiegłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W związku z naporem nielegalnych imigrantów od 1 grudnia na terenach przygranicznych obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.


PAP/IAR/dad

Wiceszef MON o celach Kremla: destabilizacja Ukrainy i sianie paniki

07.02.2022 09:11
- Jesteśmy gotowi do tego, by reagować kryzysowo, od tego są odpowiednie służby, ale powtarzam, za wcześnie. Ukraińcy też o to proszą - żeby nie siać paniki. Jednym z celów Rosji jest destabilizowanie tego kraju - przestrzegał Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

"Nie panikuj, przygotuj się". Ukraińscy weterani szkolą cywilów

07.02.2022 10:06
Weterani Pułku "Azow" walczącego na wschodzie kraju ze wspieranymi przez Rosję separatystami przygotowali dla cywilów ćwiczenia. Mieszkańcy zachodniej części Kijowa mogli przygotować się na "przywitanie wroga z bronią w ręku".

Ambasador Ukrainy w Niemczech: Berlin zostawił nas na lodzie

07.02.2022 11:17
Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk potępił zachowanie niemieckiego rządu, który odmawia władzom w Kijowie dostaw broni. - W konflikcie z Rosją zabiegi dyplomatyczne nie wystarczą - wyjaśnił ukraiński dyplomata w programie ARD.