X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraińscy żołnierze opuścili kombinat Azowstal w Mariupolu

17.05.2022 14:00
Siły rosyjskie zezwoliły na ewakuację ukraińskich żołnierzy z terenu zakładu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu. Wcześniej poinformowano o zawieszeniu broni i utworzeniu korytarza humanitarnego. We wtorek media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące Ukraińców maszerujących ulicą oblężonego miasta.
Audio
  • Doszło do ewakuacji ukraińskich żołnierzy z kompleksu Azowstal. Materiał o aktualnej sytuacji w Ukrainie Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Zorganizowanie konwojów humanitarnych było możliwe dzięki współpracy strony ukraińskiej z ONZ.
Zorganizowanie konwojów humanitarnych było możliwe dzięki współpracy strony ukraińskiej z ONZ.PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że "dzięki działaniom sił zbrojnych Ukrainy, wywiadu, grupy negocjacyjnej, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i ONZ mamy nadzieję, że uda nam się uratować życie naszych chłopców. Wśród nich są ciężko ranni. Otrzymają oni pomoc".

Wiceminister obrony Hanna Malar poinformowała, że "z Azowstalu do placówki medycznej w Nowoazowsku ewakuowano 53 ciężko rannych w celu zapewnienia im opieki medycznej. Kolejne 211 osób przewieziono korytarzem humanitarnym do Ołenywki. W celu zapewnienia im powrotu do domu zostanie przeprowadzona procedura wymiany. Jeśli chodzi o obrońców, którzy pozostają na terytorium Azowstalu, to są prowadzone wspólne wysiłki w celu ich uratowania" - dodała wiceminister obrony.

Sztab generalny ukraińskiej armii oświadczył, że garnizon kombinatu Azowstal wykonał swoje zadania. Utrzymywanie pozycji w Azowstalu nie pozwoliło Rosjanom przerzucić na inne kierunki zgrupowania, liczącego do 20 tysięcy żołnierzy. Tym samym uniemożliwiło realizację planu szybkiego zajęcia Zaporoża.

IAR/PP

Rosyjski opozycjonista: reżim Putina doprowadzi do rozpadu Rosji

11.05.2022 11:53
Reżim Władimira Putina doprowadzi do rozpadu Rosji - ostrzega rosyjski opozycjonista Dmitrij Gudkow w rozmowie z kanałem internetowym „Utro Fiewralia”.

Pekin traci cierpliwość do Moskwy i zaczyna to okazywać

16.05.2022 13:41
Zdaniem byłego chińskiego dyplomaty Gao Yu-shenga, fiasko rosyjskiego blitzkriegu i niemożność osiągnięcia szybkiego zwycięstwa oznacza początek rosyjskiej klęski. - Rosyjska gospodarka i siła finansowa, które są niewspółmierne do jej statusu tzw. supermocarstwa, nie są w stanie utrzymać wysokotechnologicznej wojny kosztującej setki milionów dolarów dziennie - oświadczył były ambasador Pekinu w Kijowie.

Szwecja oficjalnie wnioskuje o przyłączenie do NATO. "Robimy to, co najlepsze dla naszego kraju"

17.05.2022 12:09
Szefowa dyplomacji Szwecji Ann Linde podpisała we wtorek wniosek o wstąpienie kraju do NATO. Dokument ma zostać wysłany do Brukseli, gdzie mieści się kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspólnie z Finlandią. - Robimy to, co najlepsze dla naszego kraju - skomentowała Linde po podpisaniu dokumentu.

Klęska upokorzy Rosję? Politico: Francja, Niemcy i Włochy wolą tego uniknąć, nawet kosztem Ukrainy

17.05.2022 13:12
Portal Politico wysuwa wniosek, że ostatnie sukcesy Ukrainy w wojnie z Rosją sprawiają, iż przywódcy Francji, Niemiec czy Włoch zaczynają uważać zwycięstwo Ukraińców za możliwe i obawiają się, że takie "upokorzenie" Rosji stworzyłoby nowe problemy polityczne. Dlatego, jak zauważa portal, niektóre kraje po cichu opowiadają się za takim rozwiązaniem konfliktu, które pozwoliłoby Moskwie "zachować twarz", nawet jeśli oznaczałoby to oddanie jej części terytorium Ukrainy.