Redakcja Polska

Ambasador Andrzej Przyłębski zostaje w Niemczech

19.10.2021 07:58
Kontrakt ambasadorski Andrzeja Przyłębskiego został przedłużony, chociaż mówiono już o kandydatach na jego następcę - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski
Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski berlin.msz.gov.pl

Zdaniem dziennika, wymiana Przyłębskiego stanowiłaby gest Polski wskazujący na wolę porozumienia z Berlinem. Tak odczytano niedawne szybkie złożenie gratulacji socjaldemokratom z okazji wygrania wyborów.

"W ostatnich miesiącach osoby z obozu rządzącego w Polsce sygnalizowały, że Warszawa czeka na nową władzę za Odrą i liczy na lepsze relacjach nadwątlone w ostatnich latach rządów Angeli Merkel" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


PAP/dad

Kryzys migracyjny. Łotwa chce sankcji UE na białoruskie linie lotnicze Belavia

19.10.2021 08:15
Szef MSZ Łotwy Edgars Rinkeviczs wezwał w poniedziałek w Luksemburgu do nałożenia sankcji gospodarczych na Białoruś, aby zwiększyć presję na reżim Aleksandra Łukaszenki, którego UE oskarża o przewożenie migrantów na granicę z Polską i krajami bałtyckimi.

Luksemburg: większość w UE za sankcjami wobec firm sprowadzających nielegalnych migrantów na Białoruś

18.10.2021 14:18
Większość unijnych państw jest za sankcjami wobec firm czarterujących samoloty i sprowadzających nielegalnych migrantów na Białoruś. Tak wynika z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej.

Teatr wyobraźni, dźwięków i zmysłów. W Baranowie Sandomierskim otwarto Muzeum Teatru Polskiego Radia

18.10.2021 16:38
W Baranowie Sandomierskim powstała jedyna na świecie placówka muzealnicza poświęcona słuchowiskom teatru radiowego. Muzeum Teatru Polskiego Radia już dziś otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Co czeka fanów słuchowisk?