Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: wojna przeciwko Ukrainie nie idzie po myśli Kremla

06.04.2022 14:44
Rosyjska wojna przeciwko Ukrainie nie idzie po myśli Kremla - ocenił w środę na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Audio
  • W nocy doszło do rosyjskich ostrzałów w obwodach lwowskim i dniepropietrowskim. Obronie przeciwlotniczej udało się zestrzelić pociski w obwodzie lwowskim. Materiał Pawła Pawlicy (IAR)
Ocalała z Buczy: Rosjanie zmusili męża, by klęknął i zabili go strzałem w głowę
Ocalała z Buczy: Rosjanie zmusili męża, by klęknął i zabili go strzałem w głowęPAP/EPA/OLEG PETRASYUK

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w środę ocenił działania Rosji, podczas trwającej od ponad miesiąca wojny na Ukrainie.


Posłuchaj
00:53 11671616_1.mp3 Kolejne zwłoki ukraińskich cywilów odkrywane są w Buczy pod Kijowem. Rosyjskie wojska okupowały ten teren przez miesiąc Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

"Rosja popełnia coraz więcej zbrodni wymierzonych w cywilów" - wskazał Żaryn. Jego zdaniem dzieje się tak, bo wojna przeciwko Ukrainie, "nie idzie po myśli Kremla". Żaryn zaznaczył, że ludobójstwem i okrucieństwem, "Rosja chce zniszczyć naród i zmusić władze w Kijowie do kapitulacji".

W środę mija 42. doba wojny na Ukrainie, którą zapoczątkowała inwazja Rosji.


PAP/dad

Jarosław Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: decyzja zapadła na Kremlu

06.04.2022 10:00
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma wątpliwości, że w kwietniu 2010 roku w Smoleńsku doszło do zamachu. - Są na to dowody, na pewno ad rem. Ad personam to inna sprawa, ta decyzja musiała zapaść na szczycie Kremla, ale trudno tutaj zdobyć procesowe dowody - stwierdził.

Rabowali dla ojczyzny. Rosjanie handlują łupami wojennymi i wysyłają je do kraju

06.04.2022 11:50
Rosyjscy żołnierze zorganizowali na Białorusi bazary, na których handlują przedmiotami zrabowanymi Ukraińcom. Łupy wojenne wysyłają też do domu.

Polacy na Wileńszczyźnie zebrali ponad 12 tysięcy euro na rzecz Ukrainy

06.04.2022 13:43
Polacy z Litwy zebrali ponad 12 tysięcy euro w ramach akcji humanitarnej "Wileńszczyzna-Ukrainie". W marcu w tym celu były organizowane specjalne koncerty i przedstawienia teatralne.