Redakcja Polska

"Kryzys w Europie to skutek kupionych niemieckich elit". Niemiecka europoseł nie ma wątpliwości

17.01.2023 12:16
Niemiecka europoseł Viola von Cramon z partii Zieloni twierdzi, że niektórzy w niemieckim rządzie wciąż wydają się dość nieczuli wobec wschodnioeuropejskich partnerów. - Gdybyśmy wcześniej posłuchali wschodnich Europejczyków, moglibyśmy uratować wiele istnień ludzkich na Ukrainie - przyznała europosłanka.
Polityka międzynarodowa Niemiec od lat wzbudza kontrowersje
Polityka międzynarodowa Niemiec od lat wzbudza kontrowersje Tobias G. Sommer/Shutterstock

Jak von Cramon oceniła w rozmowie z niemieckim portalem Focus, "ze względu na politykę Niemiec wobec Rosji w przeszłości mamy obecnie kryzys w Europie, który jest częściowo spowodowany kupionymi elitami niemieckiej polityki".  

Zdaniem niemieckiej polityk, która jest zaangażowana w działania na rzecz Ukrainy, w jej kraju "nigdy do tej pory nie udało się dostrzec prawdziwych dążeń Rosji:, a stało się to z powodu "kupionej części elit, która uniemożliwiła konfrontację".

Zieloni domagają się jednoznacznego zaangażowania Niemiec w pomoc Ukrainie. Zapytana o przekazanie czołgów Kijowowi odparła bez zawahania: "Bez wątpienia należy odpowiedzieć twierdząco".

– Niektórzy w niemieckim rządzie wciąż wydają się dość nieczuli wobec wschodnioeuropejskich partnerów. Gdybyśmy wcześniej posłuchali wschodnich Europejczyków, moglibyśmy uratować wiele istnień ludzkich na Ukrainie – dodaje Viola von Cramon.


Źródło: focus.de/tysol.pl

Kreml planował zamach na Wołodymyra Zełenskiego. CIA miało szczegółowe plany

17.01.2023 10:01
Jak informuje "The Insider", z nowej książki Chrisa Whipple "The Fight of His Life: Inside Joe Biden's White House" można dowiedzieć się m.in. tego, że dyrektor CIA Bill Burns przed rosyjską inwazją ujawnił Wołodymyrowi Zełenskiemu szczegóły planowanego przez Kreml zamachu na ukraińskiego prezydenta.

Andrzej Duda w Davos domaga się uwolnienia Andrzeja Poczobuta. "Jego aresztowanie to przykład terroru"

17.01.2023 11:30
Cały czas domagamy się uwolnienia Andrzeja Poczobuta, został aresztowany absolutnie bezprawnie, to jest przykład autorytaryzmu i terroru ze strony reżimu białoruskiego - powiedział we wtorek w Davos prezydent Andrzej Duda.