Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej

31.03.2023 14:40
Andrzej Duda uroczyście podpisał ustawę w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach w obecności ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej
Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Sieci OnkologicznejPrzemysław Keler/KPRM

"Tworzymy wreszcie Krajową Sieć Onkologiczną - krajową sieć placówek wraz z całym systemem leczenia onkologicznego, krótko mówiąc walki z chorobami onkologicznymi w taki sposób, by w jak największym stopniu sprzyjać pacjentowi i aby ułatwić pacjentowi dostęp na równych zasadach i w równym stopniu do opieki onkologicznej na terenie całego kraju, tak, aby stworzyć dla każdego szansę" - powiedział prezydent.

Ustawa o KSO zakłada, że każdy pacjent – niezależnie od miejsca zamieszkania – otrzyma opiekę onkologiczną opartą na jednakowych standardach diagnostyczno-terapeutycznych. Planowana jest poprawa organizacji systemu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie onkologii, w tym jakości i bezpieczeństwa diagnostyki oraz leczenia onkologicznego.

Krajowa Sieć Onkologiczna to kolejny etap w realizacji Narodowej Strategii Onkologicznej, która powstała w efekcie inicjatywy ustawodawczej prezydenta Andrzeja Dudy.

AP/PP

Polska gra "This War of Mine" w zbiorach nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej

11.03.2023 09:00
Od minionego roku polska gra jest również częścią wystawy "War Games" w Imperial War Museum w Londynie.

Prezydent Andrzej Duda: karabinek Grot naszym hitem eksportowym

22.03.2023 11:08
Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne zagraniczne kontrakty na zakup tej broni, testowanej dziś w warunkach wojennych.

"Główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039". Prezydent Duda podpisał postanowienie

31.03.2023 14:02
Prezydent Andrzej Duda na poligonie Orzysz podpisał postanowienie w sprawie określenia "Głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039". To najważniejszy dokument określający szczegółowe priorytety rozwoju Sił Zbrojnych wydawany przez prezydenta.