Redakcja Polska

Minister Stanisław Żaryn ostrzega przed rosyjskimi prowokacjami

27.05.2023 18:14
Jak poinformował w mediach społecznościowych, rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że "spodziewa się prowokacji" na granicach z Polską i krajami bałtyckim.
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynAlbert Zawada/PAP

Zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa w przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn ostrzega przed rosyjskimi prowokacjami i dezinformacją. Jak poinformował w mediach społecznościowych, rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że "spodziewa się prowokacji" na granicach z Polską i krajami bałtyckimi. 

Zamieścił również obraz pokazujący, że artykuł o takiej treści opublikowano na stronie rosyjskiej agencji informacyjnej TASS. Minister Stanisław Żaryn podkreślił, że FSB jest "odpowiedzialna za działania agresywne przeciwko Zachodowi" i przypomniał, że "na ogół takie publikacje oznaczają, że Rosja sama planuje działania eskalacyjne".

IAR/ks

Polska wśród ofiar dezinformacji i manipulacji Kremla. Jest unijny raport

07.02.2023 12:00
Polska wśród sześciu krajów, które były celem dezinformacji i manipulacji ze strony Rosji. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Europejską Służbę Działań Zewnętrznych, czyli unijnego korpusu dyplomatycznego. Dokument, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, powstał na podstawie stu przykładów z jesieni ubiegłego roku. W raporcie mowa jest też o współpracy Rosji i Chin w działaniach dezinformacyjnych wymierzonych w Zachód.

Rzecznik MSZ: rok od rosyjskiej agresji kremlowska machina propagandowa nie przestaje produkować kłamstw

23.02.2023 13:04
Pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę towarzyszy bezprecedensowy wzrost generowanej przez Kreml dezinformacji; rok od rosyjskiej agresji, kremlowska machina propagandowa nie przestaje produkować kłamstw - podkreślił w wydanym w czwartek komunikacie rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Żaryn: Rosja kontynuuje eksponowanie informacji o rozmieszczeniu broni jądrowej na Białorusi

07.04.2023 15:20
- Rosja kontynuuje eksponowanie informacji o rozmieszczeniu broni jądrowej na Białorusi. Kontynuowanie tego wątku ma charakter eskalacyjny i jest elementem presji psychologicznej na decydentów i społeczeństwa Zachodu - ocenił w piątek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn: jest potrzeba zaostrzenia kar za działalność szpiegowską

19.04.2023 11:39
Pozytywnie oceniam projekt zaostrzający kary za szpiegostwo i działania dezinformacyjne. Jest potrzeba zmiany i zwiększania sankcji za działalność szpiegowską – powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.