X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: apel o pisanie listów do aresztowanych liderów polskiej mniejszości

09.04.2021 13:33
Portal internetowy Związku Polaków na Białorusi "znadniemna.pl" zaapelował o wysyłanie kartek i listów do przetrzymywanych w aresztach działaczy polskiej mniejszości narodowej. Autorzy apelu przypominają , że teraz jest dobry moment, aby wysłać kartkę urodzinową do członka Zarządu Głównego Związku Polaków i dziennikarza Andrzeja Poczobuta, który 16 kwietnia będzie obchodził w areszcie w Mińsku swoje 48.urodziny.
Audio
  • Białoruś: apel o pisanie listów do aresztowanych liderów polskiej mniejszości. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Andrzej Poczobut - zdjęcie archiwalne
Andrzej Poczobut - zdjęcie archiwalneWłodzimierz Pac, Polskie Radio

Portal internetowy "znadniemna.pl" zwraca się do czytelników aby nie zapominali o innych liderach polskiej mniejszości którzy zostali uwięzieni w aresztach . Są to: prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, prezes oddziału Związku w Lidzie Irena Biernacka i prezes oddziału organizacji w Wołkowysku Maria Tiszkowska oraz działaczka polska z Brześcia, prezes Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Anna Paniszewa.

Przypominamy, że dzisiaj jest dobry moment, aby wysłać kartkę urodzinową do członka Zarządu Głównego ZPB, dziennikarza...

Opublikowany przez Związek Polaków na Białorusi Piątek, 9 kwietnia 2021

"Apelując o pisanie kartek i listów do naszych przyjaciół przypominamy, że należy je pisać w jednym z języków państwowych Republiki Białorusi - języku białoruskim bądź rosyjskim" - piszą autorzy artykułu i tłumaczą, że "korespondencja napisana w innym języku niż białoruski bądź rosyjski - również napisana po polsku - może zostać uznana przez cenzurę więzienną za podejrzaną i nie zostanie dostarczona adresatowi".


IAR/dad


Wiceszef MSZ: Mińsk nie ma co liczyć, że polityka Polski czy UE w stosunku do nich się zmieni

08.04.2021 09:07
Władze w Mińsku nie mają co liczyć, że polityka Polski czy Unii Europejskiej w stosunku do nich się zmieni, a jeśli już to w ten sposób, że będą nakładane kolejne sankcje, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Krzysztof Szczerski rozmawiał z doradcą Antonego Blinkena. Tematem: Białoruś, Ukraina, Trójmorze i Nord Stream

09.04.2021 07:33
Bezpieczeństwo Ukrainy i regionu wobec działań Rosji, sytuacja Polaków na Białorusi, Nord Stream2, Trójmorze były tematami rozmowy telefonicznej prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego z Derekiem Cholletem, głównym doradcą sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena.

Żydowski Instytut Historyczny zorganizował spotkanie "Co wiemy o znaczeniu listy Ładosia?"

09.04.2021 12:19
Grupa Ładosia była wspólnym polsko-żydowskim przedsięwzięciem - podkreślali zgodnie uczestnicy dyskusji zorganizowanej w Żydowskim Instytucie Historycznym.