X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nauczycielki ze Smoleńska na mszy w Katyniu: łączy nas pamięć

10.04.2021 15:38
Polskę i Rosję łączy pamięć o Katyniu – powiedziały obecne na sobotnich uroczystościach w Katyniu nauczycielki Szkoły nr 8 w Smoleńsku. Uczniowie tej szkoły uczestniczą razem z młodzieżą z Polski w Marszach Pamięci w Katyniu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Alexander Kobelyatskiy

W zeszłym roku doroczny marsz się nie odbył, w tym roku – również, jednak nauczycielki wraz z kilkorgiem uczniów przyszły na uroczystość na Polskim Cmentarzu Wojennym, gdzie odbyła się msza polowa. - Dla mnie jest to bardzo ważne. To jest pamięć o ludziach, których życie zakończyło się w sposób nagły i straszny - powiedziała pani Marina. Uważamy, że po prostu jest to potrzebne i że powinniśmy pamiętać. Dla mnie jest to ważne również dlatego, że mój rodzony dziadek był rozstrzelany w 1937 roku - dodała.

Pani Marina uczestniczyła w Marszach Pamięci od pierwszego i co roku bierze w nich udział. Wspomniała Wincentego Dowojnę, inicjatora i organizatora tych spotkań, zmarłego w 2018 roku. - Wiem, ile on przeżył, a jednocześnie zachował dobre nastawienie do ludzi. Wiem, że jego marzeniem i życzeniem było zawsze, by młodzież rosyjska i polska zaprzyjaźniały się - opowiada.

Szkoła nr 8 współpracuje z Liceum im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu. Do te pory uczniowie utrzymują relacje. Obie szkoły czekają, aż przyjazd polskiej młodzieży do Katynia znów będzie możliwy. Pani Olga prosi, by przekazać polskim przyjaciołom, że tęsknią za nimi i mają nadzieję na rychłe spotkanie. - Mamy nadzieję, że granice się otworzą i oni przyjadą do nas w gości - mówi.

- Mamy jedną pamięć i wspólną przeszłość. Dopóki o tym pamiętamy, to nie powinno być żadnych rozbieżności - powiedziała pani Olga.


PAP/dad

Polonia w USA chce pomocy Bidena w "ujawnieniu prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej"

10.04.2021 15:00
Przedstawiciele Polonii w USA zwrócili się też do prezydenta Joe Bidena z prośbą o wsparcie administracji Stanów Zjednoczonych w sprawie zwrotu przez Rosję wraku rozbitego samolotu.

Rocznica katastrofy smoleńskiej i rocznica zbrodni katyńskiej we Lwowie

10.04.2021 12:23
Przed polskim konsulatem we Lwowie rozpoczęły się rano obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. O 9:41 (czyli o 8:41 czasu obowiązującego w Polsce) dyplomaci złożyli biało-czerwony wieniec i zapalili znicze przed banerem ze zdjęciami dziewięćdziesięciu sześciu ofiar.

Bix Aliu: wspominamy ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. "Pamiętamy"

10.04.2021 12:53
W jedenastą rocznicę tragedii smoleńskiej wspominamy 96 ofiar katastrofy samolotu TU-154, a wśród nich prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszą damę Marię Kaczyńską; pamiętamy - napisał chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu w sobotę na Twitterze.