X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Świadectwo, że Polska nie zapomina". W Irkucku zaprezentowano znaczek z wizerunkiem Michała Jankowskiego

13.10.2021 18:50
W Irkucku na Syberii zaprezentowano znaczek pocztowy z wizerunkiem polskiego zesłańca i badacza Michała Jankowskiego. W uroczystości wzięli udział: działacze irkuckiej Polonii, ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski i przedstawiciele władz Irkucka.
W Irkucku na Syberii zaprezentowano znaczek pocztowy z wizerunkiem polskiego zesłańca i badacza Michała Jankowskiego
W Irkucku na Syberii zaprezentowano znaczek pocztowy z wizerunkiem polskiego zesłańca i badacza Michała JankowskiegoTwitter/MacJastrzebski

Prezentacja odbyła się w irkuckim Muzeum Dekabrystów. W XIX wieku w tym miejscu przedstawiciele rosyjskiej inteligencji spotykali się wybitni polskimi badaczami, w tym z odkrywcami syberyjskiej fauny i flory: Benedyktem Dybowskim, Janem Czerskim i bohaterem historycznego znaczka Poczty Polskiej - Michałem Jankowskim.

- Ten znaczek jest dla syberyjskiej Polonii świadectwem, że Polska nie zapomina o swoich synach - powiedział organizator uroczystości Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek.

Dyplomata przypomniał życiorys urodzonego w 1842 roku w Złotorii niedaleko Tykocina powstańca styczniowego, a później badacza Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu Michała Jankowskiego.

Uczestniczący w prezentacji ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski podkreślił, że znaczek pocztowy jest elementem promocji historii, ponieważ skłania odbiorców za granicą do zainteresowania się życiorysem bohatera i dziejami naszej ojczyzny.


IAR/ho

Komisja Europejska proponuje różne działania w reakcji na wysokie ceny energii

13.10.2021 13:26
Komisja Europejska proponuje działania w reakcji na wysokie ceny energii. Ma je przedstawić jutro Parlamentowi Europejskiemu, a w poniedziałek unijnym ministrom do spraw energii. To będzie także jeden z tematów szczytu w przyszłym tygodniu w Brukseli z udziałem przywódców 27 krajów.

Litewski rząd powołał pełnomocnika do spraw wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską

13.10.2021 17:20
Litewski rząd powołał pełnomocnika do spraw wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską. Został nim obecny wiceminister kultury Rimantas Mikaitis.

Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na spotkaniu szefów MSZ w Luksemburgu

13.10.2021 17:25
Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na poniedziałkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że potwierdził to dziś ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich. Z relacji dyplomatów wynika, że przedstawił on najnowsze dane o zwiększonej presji migracyjnej ze strony białoruskiego reżimu.