X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim "Znasz-li ten kraj?"

23.10.2021 13:09
Ponad 60 uczniów szkół sobotnio-niedzielnych uczących się języka polskiego bierze udział w XII edycji Konkursu Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim "Znasz-li ten kraj?". Jest to jedyna na Ukrainie olimpiada językowa adresowana wyłącznie do uczniów pozaszkolnych punktów nauczania języka polskiego.
Audio
  • Lwów: Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim "Znasz-li ten kraj?". Materiał przygotował Eugeniusz Sało (IAR)
Część pisemna jednej z poprzednich olimpiad Znasz-li ten kraj?.
Część pisemna jednej z poprzednich olimpiad "Znasz-li ten kraj?".Źródło: Twitter/PLinLviv @PLinLviv

Organizatorem olimpiady jest Konsulat Generalny RP we Lwowie. Konkurs składa się z części pisemnej, kulturowej oraz części ustnej. Taisa Strużańska z Iwano-Frankiwska uważa, że w tym roku zadania są trudniejsze niż w poprzednich latach. - Rozumienie ze słuchu wydaje mi się, że było lżejsze, a tak to zadania były bardziej trudne - powiedziała uczestniczka konkursu.

Pomysłodawczyni konkursu Barbara Pacan z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie twierdzi, że jest ogromne zapotrzebowanie na takiego rodzaju olimpiadę. - Wpadłam na taki pomysł, żeby w pewien sposób zmobilizować uczniów i nauczycieli tych szkół, żeby podnieść poziom nauczania w tych szkołach, ale również żeby oni przyjechali w jedno miejsce i poznali się nawzajem -powiedziała.

Oprócz olimpiady uczniowie mają również warsztaty taneczne i zajęcia plastyczne.

Wyniki w grupach młodszej, średniej i starszej zostaną ogłoszone w niedzielę 24 października. 


IAR/dad

Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

23.10.2021 10:00
Kanadyjczyk Bruce (Xiaoyu) Liu zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. O ten tytuł walczyło 12 pianistów z 10 krajów, w tym dwóch Polaków. Dyrektor konkursu Artur Szklener powiedział, że jury obradowano wyjątkowo długo, ponieważ niełatwo było podjąć decyzję.

Na prośbę prezydenta Andrzeja Dudy na Białoruś zostanie wysłana pomoc humanitarna

23.10.2021 12:48
Na prośbę prezydenta Andrzeja Dudy na Białoruś zostanie wysłana pomoc humanitarna; prezydent apeluje do władz Białorusi o przyjęcie tej pomocy oraz apeluje o rozsądek i humanitarne traktowanie ludzi, którzy utknęli na granicy - mówiła w sobotę prezydencka minister Bogna Janke.