X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jan Dziedziczak nie ma wątpliwości: działalność polskich organizacji na Białorusi jest paraliżowana

02.12.2021 11:13
Działalność zdecydowanej większości polskich organizacji na Białorusi jest sparaliżowana. Niektórym udaje się jeszcze funkcjonować - powiedział czwartkowemu "Naszemu Dziennikowi" pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakWojciech Kusiński/Polskie Radio

Jan Dziedziczak pytany był w "ND" o sytuację Polaków na Białorusi. - Jest to czas niewyobrażalnego stresu i cierpienia. Przeprowadzane są rewizje w lokalach polskich czy w prywatnych mieszkaniach - powiedział. Dodał, że dokonywano "zmasowanych kontroli w punktach nauczania języka polskiego".

- Polaków się zastrasza. Na przesłuchania wzywani są aktywiści, dziennikarze, kombatanci, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Powód jest jeden: są Polakami - podkreślił.

Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą ocenił, że życie Polaków na Białorusi nigdy nie było łatwe, ale "w ostatnim roku zauważyliśmy, że reżim Alaksandra Łukaszenki podejmuje coraz ostrzejsze działania". - Jesteśmy tym faktem bardzo zaniepokojeni - zaznaczył Dziedziczak.

Pytany o liczbę więzionych Polaków przez reżim Łukaszenki powiedział, że dysponuje jedynie danymi szacunkowymi, które jednak są tajne ze względu na bezpieczeństwo źródeł informacji. - Aresztowania dotyczą znacznej liczby Polaków. Aresztowaniem jest zagrożony praktycznie każdy - nie tylko liderzy lokalnych społeczności czy organizacji polskich - zaznaczył Jan Dziedziczak.

Przypomniał, że kierowany przez niego urząd otworzył w Białymstoku placówkę w Białymstoku, która oferuje pomoc Polakom, którzy uciekli z Białorusi lub opuścili ten kraj legalnie.


PAP/dad

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

28.11.2021 16:59
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.

Białoruś: przeszukania u dziennikarzy, działaczy społecznych i polityków opozycji

01.12.2021 11:35
Przeszukania w mieszkaniach niezależnych dziennikarzy, działaczy społecznych i opozycyjnych polityków na Białorusi. Wiadomo, że kilka osób zostało przewiezionych na posterunki na przesłuchania.