X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sukces akcji "Polak z sercem" niosącej wsparcie Polakom na Kresach

17.01.2022 14:36
Czwarta edycja akcji "Polak z sercem" przechodzi do historii. Wolontariuszom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży udało się zebrać 102 103, 65 zł na pomoc potrzebującym Polakom na Kresach.
Audio
  • Czwarta edycja akcji "Polak z sercem". Relacja Michała Fedusio [posłuchaj]
Akcja Polak z sercem
Akcja "Polak z sercem"Foto: Materiały prasowe

Pierwsza część pomocy została przekazana tuż przed świętami Bożego Narodzenia i trafiła do 536 osób. W inicjatywę zaangażowało się ok. 200 wolontariuszy z 18 diecezji.

Na Białorusi wsparto uczniów z Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Mińsku, seniorów z Mińska i rejonu mińskiego, rodaków z rejonu brasławskiego i miasteczka Widze. Pomoc trafiła też do seniorów z Grodna i Skidel oraz powiatu grodzieńskiego, potrzebujących ze Strzelec, Zagórników i Bojar oraz ubogich korzystających z jadłodajni w Grodnie.

Dary zostały przekazane także mieszkańcom kilkunastu miejscowości na Ukrainie, m.in. Odessy, Rudek, Skałatu, Żółkwi, Żytomierza, Czerwonogradu, Jabłonicy, Medenic, Żydaczowa i Rawy Ruskiej. Wśród obdarowanych instytucji znalazło się Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Pozostała część pomocy zostanie przekazana w najbliższym czasie.

Do akcji można było włączyć się wysyłając SMS charytatywnego, udostępnionego przez Caritas Polska, wybierając produkty w e-daromacie (www.polakzsercem.pl), podczas zbiórki publicznej, trwającej od 11 do 21 listopada 2021 r. oraz przekazując darowiznę na Fundację dla Młodzieży. W ramach akcji odbyły się również dwa wyjazdy edukacyjne na Litwę i Ukrainę

Zorganizowano warsztaty z zakresu mediów, wolontariatu i fudraisingu oraz zajęcia językowo-doradcze. Wszystko po to, by młodzi z Ojczyzny mogli poznać się z młodymi Polakami mieszkającymi na Białorusi, Litwie i Ukrainie. "Spotkania z Polakami mieszkającymi na Kresach są dla mnie lekcjami patriotyzmu - powiedział Patryk Czech, główny koordynator akcji "Polak z sercem".

- Niewiele osób w kraju mówi o Polsce z taką miłością i ciepłem w głosie jak właśnie Polacy zza wschodniej granicy. Ich wdzięczność za okazaną pomoc jest ogromna. Wielu naszych rodaków żyje bardzo biednie. Niesienie im pomocy to po prostu potrzeba serca - dodał Patryk Czech.

Patronat honorowy nad działaniami objęli: minister Jan Dziedziczak, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, senator RP Maria Koc, Konferencja Episkopatu Polski, abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.

Akcja "Polak z sercem" została dofinansowana ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Konkursu Polonia i Polacy za Granicą.

Patronem medialnym akcji było Polskie Radio dla Zagranicy.


KAI/ho

"Warszawa wielu kultur". Unikatowy przewodnik po stolicy

14.01.2022 15:46
Przewodnik autorstwa Marii i Przemysława Pilichów po wielokulturowej Warszawie z pewnością zadziwi nawet niejednego varsavianistę. Opisując meandry skomplikowanej historii miasta, "Warszawa wielu kultur" staje się pionierskim przewodnikiem po stolicy jeszcze nieodkrytej.

Pożegnanie Haliny i Jana Ciechanowiczów, współtwórcy Związku Polaków na Litwie

16.01.2022 15:00
W Płocku odbyły się  uroczystości pogrzebowe Haliny i Jana Ciechanowiczów, którzy zmarli w wieku 76 lat. Jan Ciechanowicz był współorganizatorem Związku Polaków na Litwie, historykiem, pisarzem i wykładowcą, a jego żona Halina nauczycielką.

Prezentacja książek o Bronisławie Piłsudskim, wybitnym etnografie, nazywanym Królem Ajnów

17.01.2022 14:00
O spuściźnie Bronisława Piłsudskiego dyskutowano w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku podczas konferencji pod tytułem "Bronisław Piłsudski. Wielkie otwarcie".