Redakcja Polska

Wolontariusze Syberyjscy zapraszają do modlitwy online o pokój dla Ukrainy

24.02.2022 07:50
Wolontariat Syberyjski oprócz konkretnych działań w krajach byłego ZSRR i spotkań w Warszawie, animuje modlitwę w internecie, poświęconą pilnym potrzebom mieszkańców Europy Wschodniej.
W sanktuariach i kościołach w Polsce wierni modlą się o pokój na Ukrainie
W sanktuariach i kościołach w Polsce wierni modlą się o pokój na UkrainiePAP/Darek Delmanowicz

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie i Wolontariat Syberyjski zapraszają do modlitwy różańcowej online w intencji pokoju na Ukrainie, która odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20.30.

Modlitwa jest odpowiedzią na zaogniającą się sytuację na Wschodniej Ukrainie i zarazem zaproszeniem do tego, by zjednoczyły się w niej osoby z całej Polski i spoza jej granic, które połączą się w środę za pośrednictwem platformy Google Meets.

To kolejny raz, kiedy istniejący od pięciu lat Wolontariat Syberyjski oprócz konkretnych działań w krajach byłego ZSRR i spotkań w Warszawie, animuje modlitwę w internecie, poświęconą pilnym potrzebom mieszkańców Europy Wschodniej.


KAI/ho

"Putin jest teraz naszym wrogiem!". Niemieckie media bez ogródek

22.02.2022 08:03
"Putin chce rozszerzyć swoją strefę wpływów na Europę. Siłą broni, wojną! To również sprawi, że nasze życie w Niemczech stanie się bardziej niepewne. W nowym świecie Putina nie możemy już liczyć na bezpieczeństwo granic, na pokój" - ostrzega naczelny redaktor dziennika "Bild" Johannes Boie.

Wszystkie polskie placówki dyplomatyczne na Ukrainie funkcjonują

22.02.2022 09:34
Na Ukrainie funkcjonują wszystkie polskie placówki dyplomatyczne. Na razie nie ma decyzji o wycofaniu dyplomatów do Polski – powiedział we wtorek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Zbigniew Rau o działaniach Rosji: kolejne bardzo jaskrawe odejście od zasad prawa międzynarodowego

22.02.2022 13:10
To kolejne bardzo jaskrawe odejście od zasad prawa międzynarodowego; naruszenie integralności Ukrainy, w połączeniu z presją militarną, prowadzi do załamania dotychczasowej architektury bezpieczeństwa - podkreślił we wtorek szef polskiego MSZ Zbigniew Rau w Brukseli.