X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pierwsza dama w USA. "Dziękuję amerykańskiej Polonii za pomoc dla Ukrainy"

11.05.2022 16:36
Pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda była z wizytą w Chicago, gdzie spotkała się z przedstawicielami organizacji polonijnych. Tematem spotkania była pomoc humanitarna dla Ukrainy.
Agata Kornhauser - Duda spotkała się z Polonia w Chicago
Agata Kornhauser - Duda spotkała się z Polonia w ChicagoFoto: Twitter/prezydentpl

Jak podano na oficjalnej stronie prezydenta RP, podczas spotkania pierwsza dama zwracała uwagę na konieczność przygotowania pomocy długofalowej oraz koordynacji działań. Podkreślała, że nawet po zakończeniu wojny Ukraina będzie wymagała odbudowy, a wielu jej obywateli nie będzie mogło wrócić do swoich dotychczasowych domów.

Agata Kornhauser-Duda podziękowała amerykańskiej Polonii za zaangażowanie w pomoc Ukraińcom. - W ostatnim czasie Polacy mieszkający zarówno w kraju, ale też i na całym świecie dali się poznać z jeszcze jednej ważnej strony. Pokazali otwartość swoich serc na krzywdę naszych braci Ukraińców, którzy walczą w obronie swojej wolności i niepodległości, przeciwstawiając się rosyjskiej agresji. Za podejmowane przez państwa wszelkie działania, za otwarte serca bardzo dziękuję - mówiła małżonka prezydenta.

Wizycie towarzyszyła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych polonijnym działaczom. Wcześniej pierwsza dama odbyła rozmowę z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego, Frankiem Spulą.

Pierwsza dama i działania na rzecz Ukrainy

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda od początku wojny na Ukrainie aktywnie włącza się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Małżonka prezydenta prowadzi rozmowy na temat wsparcia dla Ukraińców, uczestniczy w organizowaniu pomocy humanitarnej, a także spotyka się z uchodźcami, którzy znaleźli się w naszym kraju. Od chwili wybuchu wojny Kancelaria Prezydenta zorganizowała i wysłała na Ukrainę kilkadziesiąt transportów z tonami żywności, w tym żywności energetycznej, środków czystości, chemii gospodarczej, produktów dla dzieci, a także produktów leczniczych i suplementów, koców, kołder, ręczników, odzieży oraz obuwia dla mieszkańców wielu ukraińskich miejscowości.

PR24/IAR/ho

40 miliardów dolarów na pomoc Ukrainie. Kongres przebił wniosek Joe Bidena

11.05.2022 11:38
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zatwierdziła pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości blisko 40 mld dolarów. To o 7 mld więcej, niż wnioskował Biały Dom. Teraz wydatki musi zatwierdzić Senat, który zajmie się ustawą w najbliższych dniach.

Rosyjski opozycjonista: reżim Putina doprowadzi do rozpadu Rosji

11.05.2022 11:53
Reżim Władimira Putina doprowadzi do rozpadu Rosji - ostrzega rosyjski opozycjonista Dmitrij Gudkow w rozmowie z kanałem internetowym „Utro Fiewralia”.

"Razem współdziałamy w zakresie pomocy Ukrainie". Prezydent Andrzej Duda składa wizytę na Słowacji

11.05.2022 13:29
Prezydent Polski spotka się między innymi z prezydent Zuzaną Czaputową. Tematem rozmów będzie koordynacja wsparcia dla Ukrainy.