Redakcja Polska

"Moje serce w Warszawie". Płyta nagrana z okazji 79. rocznicy Powstania Warszawskiego

15.07.2023 10:00
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentowało singiel i teledysk zespołu Sorry Boys promujący album "Moje serce w Warszawie".
Audio
  • Zespół Sorry Boys nagrał album " Moje serce w Warszawie" specjalnie na 79 rocznicę Powstania Warszawskiego. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Moje serce w Warszawie
"Moje serce w Warszawie"Materiały promocyjne teledysku zespołu Sorry Boys

Na zaproszenie Muzeum zespół Sorry Boys upamiętni rocznicę warszawskiego zrywu prezentując kompozycje w całości poświęcone stolicy i jej mieszkańcom oraz tragicznym wydarzeniom sprzed lat. Będzie można usłyszeć duety z Robertem Gawlińskim, Natalią Szroeder, Dawidem Tyszkowskim i Janem Biedziakiem.

Wokalistka zespołu Sorry Boys Bela Komoszyńska powiedziała Polskiemu Radiu, że to bardzo emocjonalna płyta. "Mamy emocje z tamtego czasu, mamy też trochę ucieczki w marzenia. Więc tam są takie momenty o tym jak miało być pięknie, a jak bardzo pięknie teraz nie jest. Mamy osiem autorskich kompozycji specjalnie napisanych na tę płytę i jeden utwór »Sen o Warszawie« Czesława Niemena. Zamykamy nim płytę jako taki hołd. Dlatego, że to miasto wciąż jest, że żyje swoim życiem. Drugim życiem" - dodała Bela Komoszyńska.

Premiera albumu zaplanowana jest na 21 lipca. Tego dnia w parku Wolności przy Muzeum odbędzie się koncert promujący płytę.

50-lecie działalności obchodzi Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

14.07.2023 11:34
Jego misją jest kształtowanie i podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków żyjących poza granicami kraju. ORPEG wspiera także i promuje naukę języka polskiego wśród młodych Polaków za granicą.  

Cmentarz w Przebrażu – symbol pojednania Polaków i Ukraińców

14.07.2023 12:18
Mieszkańcy Przebraża, razem ze Stowarzyszeniem Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej i harcerzami, porządkują tamtejszy Polski Cmentarz Wojenny. To inicjatywa, która przekracza historyczne podziały i symbolizuje wspólną troskę oraz dążenie do pojednania między Polakami i Ukraińcami. Poprzez szacunek dla przeszłości, buduje się mosty między narodami, promując pamięć i współpracę.

Baltic Opera Festival. Święto muzyki operowej w Sopocie i Gdańsku

14.07.2023 12:59
Od 14 do 17 lipca pierwsza edycja Baltic Opera Festival; to dwa spektakle premierowe, dwie orkiestry, dwa chóry i kilkudziesięciu znakomitych artystów: solistów i realizatorów.