Redakcja Polska

"Cyberpunk 2077: Bez przypadku". Pierwsza powieść ze świata polskiej gry wideo

18.07.2023 15:27
Po serialu animowanym, serii komiksów i klasycznej grze RPG, produkcja studia CDP Red doczekała się osadzonej w jej realiach książki autorstwa Rafała Kosika.
Audio
  • Rafał Kosik o swojej książce "Cyberpunk 2077: Bez przypadku". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Bez przypadku
"Bez przypadku"Materiały wydawnictwa Powergraph

Szóstka nieudaczników, na pozór zwykłych ludzi, zostaje zaszantażowana i zmuszona do przeprowadzenia napadu niemożliwego. Nie znają się nawzajem, nie wiedzą, co mają ukraść. Czytelnik powoli odkryje, kim tak naprawdę są: były żołnierz, tancerka z nocnego klubu, korporacyjna negocjatorka, sześciopalczasty chirurg, marzący o życiu gangstera urzędnik i nastoletni nerd. W mroku złych dzielnic i w jasnych światłach luksusowych wieżowców Night City stają oni przeciwko brutalnym przestępcom o ciałach zmodyfikowanych wszczepami, bezwzględnym korporacjom i skorumpowanej policji.

"Bez przypadku" to pełen zwrotów akcji thriller SF. Rafał Kosik miesza cyberpunk z romansem i sensacją i zabiera czytelnika do przyszłości, w której zacierają się granice pomiędzy człowiekiem a technologią. Porusza takie tematy jak niebezpieczeństwo ze strony sztucznej inteligencji, ucieczka od rzeczywistości w światy wirtualne, eksploracja granic ludzkiego poznania, czy też wielka potrzeba bliskości i miłości, która drzemie w ludziach nawet wtedy, gdy świat wokół nich wydaje się być na krawędzi upadku.

Powieść ukaże się już w sierpniu, a jej premiera będzie miała miejsce nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Po licznych tłumaczenia książek Rafała Kosika na różne języki, będzie to także pierwsza premiera anglojęzyczna powieści jego autorstwa.

Z Rafałem Kosikiem, o jego książce, której premiera zaplanowana jest na sierpień, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Dramatyczne losy uchodźców w słuchowisku PAH pod tytułem „DOM”

13.07.2023 14:00
Bohaterami 4-odcinkowego cyklu Polskiej Akcji Humanitarnej są m.in. Syryjczyk, Afganka a także dwójka Ukraińców, którym rosyjska agresja odebrała stabilizację i bezpieczeństwo.

"Moje serce w Warszawie". Płyta nagrana z okazji 79. rocznicy Powstania Warszawskiego

15.07.2023 10:00
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentowało singiel i teledysk zespołu Sorry Boys promujący album "Moje serce w Warszawie".

90 lat temu rozpoczęto nadawanie audycji "Wesoła Lwowska Fala"

16.07.2023 17:19
"Wesoła Fala na masztach gra. I w wszystkich miastach o Lwowie gra, młodości piosnkę, humoru funt, niesie wam hasło: że śmiech to grunt!". 90 lat temu, 16 lipca 1933 r., rozgłośnia Polskiego Radia we Lwowie rozpoczęła nadawanie audycji "Wesoła Lwowska Fala".