X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. „W Irlandii jesteśmy tymczasowo”

31.07.2020 15:40
Piotr Słotwiński od 16 lat mieszka w Irlandii, jak sam mówi, „tymczasowo”. „Ojczyzna jest obecna w codzienności polskiego emigranta na każdym kroku. Od zakupów w polskich sklepach po świąteczne zwyczaje i rodzinne tradycje” - przyznaje. „Przed pandemią przyjeżdżaliśmy do kraju 3-4 razy w roku” - dodaje.
Audio
  • Kierunek: Polska. O życiu w Irlandii, wątpliwościach związanych z powrotem do kraju, z pandemią w tle, opowiada Piotr Słotwiński.
Irlandia, Dublin
Irlandia, DublinPOM POM/shutterstock.com

Jak wielu Polaków w 2004 roku wyjechał z Polski za pracą. Przez 16. lat zbudował z żoną nowe życie za granicą.

Irlandia dała mu pracę, rodzinę, dom - ale też przestrzeń do rozwoju w obszarze społecznym. Publikuje w prasie polonijnej, organizuje wydarzenia dla Polaków w Irlandii. Od 5. lat edukuje dzieci polonijne w ramach warsztatów „Poznajemy Polskę”. Jednak czy można zapomnieć o Polsce?

O życiu w Irlandii, wątpliwościach związanych z powrotem do kraju, z pandemią w tle, opowiada Piotr Słotwiński.

Na audycję „Kierunek: Polska” zaprasza Małgorzata Frydrych.

UE: weszły w życie przepisy zaostrzające zasady delegowania pracowników

30.07.2020 13:23
W czwartek 30 lipca, po dwóch latach od uchwalenia, wchodzą w życie unijne przepisy zaostrzające zasady delegowania pracowników. Wszystkie firmy muszą dostosować się do lokalnego prawa pracy w krajach, do których wysyłają pracowników.

Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii

30.07.2020 15:12
Dane Eurostatu za czerwiec pokazują, że w Polsce bezrobocie wyniosło 3 procent, przy czym dane te różnią się od informacji podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Sytuacja na rynku pracy lepsza jest od naszej tylko w Czechach, gdzie miesiąc temu było 2,4 procent bezrobotnych.

Polacy mogą podróżować niemal po całej Europie, latać do Turcji i Tunezji

31.07.2020 10:31
Polacy bez przeszkód mogą już podróżować niemal po całej Europie; od środy przywrócono połączenia lotnicze z Turcją i Tunezją. Z powodu rosnącej na południu Europy liczby zakażeń koronawirusem niektóre kraje znów wprowadzają ograniczenia dla przybywających stamtąd osób.