X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Czwarta szczepionka na Covid -19 będzie dostępna także w Irlandii

18.03.2021 16:09
Od kwietnia zacznie być dostępny już czwarty rodzaj szczepionki przeciwko koronawirusowi. Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę firmy Johnson&Johnson.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Michele Ursi

Dzięki temu liczba dostępnych szczepionek powinna zwiększyć się w stopniu zauważalnym. Dotyczyć to ma także Irlandii. 

Niedługo będzie więc można korzystać z czterech preparatów, które zabezpieczać mają przed ostrymi formami koronawirusa: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca oraz Johnson&Johnson. Z tą ostatnią szczepionką wiązane są duże nadzieje, bo podobnie, jak produkt AstraZeneca, wakcyna jest jednodawkowa i nie wymaga szczególnych warunków transportu oraz przechowywania.

Niedługo w Unii Europejskiej mają się pojawić kolejne dwa preparaty. Po uzyskaniu certyfikatów mogą być dostępne w połowie roku.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Niesprawiedliwy podział szczepionek? Komisja Europejska odpowiada na zarzuty

14.03.2021 08:56
Zarzuty niesprawiedliwego podziału szczepionek stawia pięć krajów domagających się także zwołania nadzwyczajnego unijnego szczytu. Są to Austria, Bułgaria, Czechy, Łotwa i Słowenia.

Die Welt: sukces polskich szczepień. Polska wyprzedziła Niemcy

14.03.2021 16:45
Podczas gdy Niemcy zezwolą na szczepienia w gabinetach lekarskich dopiero od połowy kwietnia, Polska od samego początku polegała na infrastrukturze na mniejszą skalę. Z powodzeniem: prawie żaden duży kraj UE nie przeprowadza obecnie szczepień tak szybko – pisze na portalu "Die Welt" Philipp Fritz. A kampania prawdopodobnie będzie jeszcze nabierać tempa – zaznacza.

Ponad połowa Polaków uważa, że UE zawiodła w kwestii szczepień. Nowe badanie

14.03.2021 14:13
53,1 proc. Polaków uważa, że UE zawiodła w kwestii zapewnienia odpowiedniej liczby szczepionek na COVID-19 państwom członkowskim; przeciwnego zdania jest 18,5 proc. badanych - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.