X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska i Irlandia pod koniec maja będą testować paszport covidowy

01.05.2021 15:25
Pod koniec maja Polska oraz Irlandia będą testować wraz z Komisją Europejską działanie unijnego cyfrowego, zielonego certyfikatu, który umożliwi już w te wakacje podróże – powiedział dziennikarzom w Brukseli wysoki rangą przedstawiciel Komisji Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/travelwild

Chodzi o dokument zawierający informacje o szczepieniu przeciw Covid-19, negatywnym teście na koronawirusa lub przeciwciałach po przebytej chorobie

Chodzi o testy techniczne, o weryfikację funkcjonowania systemu. Sprawdzane będzie współdziałanie polskiego systemu z unijnym. Komisja Europejska w przyszłym tygodniu uruchomi centralna platformę, do której będą podłączone krajowe systemy.

Najpierw - 10 maja - rozpocznie testy pierwsza grupa krajów. Polska będzie sprawdzać system pod koniec maja wraz Łotwą, Rumunią, Portugalia, Cyprem, Irlandią, Danią i Słowenią. Od początku czerwca system ma być w pełni operacyjny, czyli po względem technicznym wszystko ma być gotowe. Unijne rozporządzenie wejdzie jednak w życie dopiero w drugiej połowie czerwca. 

Przyjmuje się, że od 30 czerwca wszystkie kraje będą już mogły korzystać z systemu, czyli będą w stanie wzajemnie uznawać zielone certyfikaty.


Źródło: kierunekirlandia.eu

"Polska o was pamięta". Obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą

30.04.2021 18:14
2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O polityce polonijnej rozmawiamy z ministrem Janem Dziedziczakiem, pełnomocnikiem rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą z Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

17 lat temu Polska została członkiem Unii Europejskiej

01.05.2021 09:24
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP z tej okazji napisało na Twitterze, należy się skupić na przyszłości i rozwoju wspólnoty

Polscy dyplomaci i imigranci na Wyspach Brytyjskich przygotowują Dni Dziedzictwa

01.05.2021 09:45
Wirtualny spływ Wisłą, wykłady o polskiej historii, konkurs plastyczny - to tylko kilka punktów programu Heritage Days - święta lokalnych polskich społeczności rozrzuconych po Wielkiej Brytanii.

"Plan odbudowy ma zmienić unijną gospodarkę; to nie tylko plan stymulacyjny"

01.05.2021 10:00
 Fundusz odbudowy nie jest tylko planem stymulacji gospodarki, ale planem jej transformacji. Państwa członkowskie ratyfikują go obecnie bardzo szybko - mówi ekspert brukselskiego think-tanku Bruegel Gregory Claeys