Redakcja Polska

Kolejki dzieci do szczepień przeciwko COVID -19 w całej Irlandii

16.08.2021 13:10
Od piątku w Irlandii do szczepień zarejestrowało się blisko 75 tysięcy dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Kolejki rodziców z dziećmi można było zobaczyć w całym kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneForum/Marcin Szkodzinski

Część punktów podała szczepionki przeciw Covid -19 już w piątek, ale to sobota była dniem, w którym kolejki okazały się najdłuższe. Dzieci, aby się zaszczepić potrzebują zgody rodzica lub opiekuna. Przysługują im szczepionki firm Pfizer oraz Moderna.

Jeżeli chodzi o dorosłą część irlandzkiej populacji, to szczepionkę przyjęło ok. 80 procent, częściowo zaszczepionych jest 90 procent ludności.

W sobotę pojawiła się informacja, że tego dnia odnotowano 2074 przypadków zakażeń koronawirusem. Liczba 2 tysięcy została przekroczona po raz pierwszy od stycznia.

Zastępca naczelnego lekarza Irlandii Ronan Glynn stwierdził, że liczba zakażonych rośnie we wszystkich grupach wiekowych i w całym kraju, bez wyjątku. Jego zdaniem sytuacja jest jednak zdecydowanie inna niż kilka miesięcy temu. Teraz liczbę zachorowań w dużym stopniu ograniczają szczepienia i można sobie tylko wyobrażać, gdyby ich nie było.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

"W Anglii tęsknimy za Polską, a w Polsce za Anglią". Spotkanie z Teresą i Kajetanem Zakrzewskimi

13.08.2021 14:30
Bogaci w ponad trzydziestoletnie doświadczenie emigracyjnego życia w Wielkiej Brytanii, Teresa i Kajetan Zakrzewscy, o Polsce zawsze myślą z dumą. Wyjeżdżali stąd pod koniec lat osiemdziesiątych pełni obaw. Nie wiedzieli jak ułoży się nowe życie, nie potrafili też przewidzieć, czy zmiana miejsca zamieszkania będzie dla nich korzystna i czy pobyt za granicą można planować na dłużej.

Polacy spodziewają się czwartej fali pandemii. Znamy wyniki najnowszego sondażu

14.08.2021 14:27
61,8 proc. uczestników sondażu SW Research przeprowadzonego dla portalu rp.pl uważa, że jesienią Polskę czeka uderzenie IV fali pandemii. 17,3 procent uważa, że "nie", a 20,9 procent nie ma zdania tej kwestii.

Michał Dworczyk: Polska wysłała szczepionki Pfizera do Australii, Hszpanii i Portugalii, a do Norwegii - Moderny

16.08.2021 12:46
Polska do tej pory wysłała szczepionki Pfizera - oprócz Australii - do: Hiszpanii i Portugalii; do Norwegii - Moderny. Z kolei na Ukrainę we wtorek zostanie przekazanych 0,65 mln dawek szczepionek Astra Zeneki - przekazał szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.