X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Z Irlandii do Polski można przyjeżdżać normalnie, pomimo obostrzeń

18.12.2021 18:05
W Polsce od środy obowiązują nowe obostrzenia, ale dla przybywających z Irlandii szczęśliwie nic się nie zmienia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.shutterstock.com

Był pewien niepokój, ponieważ w komunikacie było napisane, że wszystkie osoby spoza strefy Schengen muszą mieć wykonany test na Covid i to nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy.

Irlandia nie jest w strefie Schengen, ale przybyszy stąd do Polski nowe zasady nie obowiązują.

Nadal podróżni podlegają dziesięciodniowej kwarantannie, ale nie jeżeli spełni się jeden z kilku warunków. Mianowicie omija się ten warunek, jeżeli jest się zaszczepionym preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej, a od podania minęło 14 dni. Szczepienie zaś jest poświadczone unijnym cyfrowym zaświadczeniem.

Także w przypadku, gdy jest się ozdrowieńcem, ale w czasie nie większym niż pół roku od zakażenia. Tak samo, gdy przedstawi się negatywny wynik testu.

Podróżni, na których została nałożona kara 48 godzin po przekroczeniu granicy będą mogli wykonać test, który może ich zwolnić z dalszej kwarantanny.

Źródło: kierunek.irlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: Irlandia koronawirus podróże

Na Syberii cykl polonijnych spotkań przedświątecznych

18.12.2021 10:36
Na Syberii trwają spotkania przedświąteczne zorganizowane przez polskich dyplomatów pracujących w Irkucku. Do miasta nad Angarą poleciał ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski. Szefowi polskiej ambasady towarzyszy kucharz, który w kilku miejscowościach przygotowuje tradycyjne polskie wigilijne i świąteczne potrawy dla mieszkających tam Polaków.

Senat USA zatwierdził nowego ambasadora w Polsce. Został nim Mark Brzezinski

18.12.2021 17:30
Amerykański Senat zatwierdził Marka Brzezinskiego na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dyplomata wygłosił przed izbą wyższą Kongresu specjalne przemówienie.

Lwów: charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy u franciszkanów

18.12.2021 16:49
Ozdoby świąteczne, pierniki, gorące napoje i rękodzieło można nabyć podczas kiermaszu u franciszkanów we Lwowie na Ukrainie. To szósta edycja kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego w parafii św. Antoniego.