X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji podjęto próbę rehabilitacji Paktu Ribbentrop-Mołotow

01.06.2020 15:36
W Rosji podjęto próbę zafałszowania historii II wojny światowej. W ubiegłym tygodniu rosyjski deputowany złożył projekt ustawy o unieważnieniu radzieckiej rezolucji, potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow. W poniedziałek, jak poinformowała agencja Ria Novosti, grupa prokremlowskich historyków i działaczy społecznych poprosiła parlament, aby jak najszybciej zajął się tą sprawą.
Audio
  • W Rosji podjęto próbę rehabilitacji paktu Ribbentrop - Mołotow. O szczegółach - Maciej Jastrzębski (IAR)
Wiaczesław Mołotow i Joachim von Ribbentrop w sierpniu 1939 roku podpisali pakt, który przypieczętował tzw. IV rozbiór Polski. Tu na zdjęciu z 1940 roku.
Wiaczesław Mołotow i Joachim von Ribbentrop w sierpniu 1939 roku podpisali pakt, który przypieczętował tzw. IV rozbiór Polski. Tu na zdjęciu z 1940 roku.Narodowe Archiwum Cyfrowe

W ocenie niezależnych historyków to kolejny element propagandy, której celem jest zatuszowanie stalinowskich zbrodni. Projekt ustawy rehabilitującej sowiecko - hitlerowski pakt o agresji na Polskę, kraje bałtyckie i Rumunię złożył w Dumie Państwowej deputowany partii "Rodina", Aleksiej Żurawliow. Parlamentarzysta napisał, że władze Związku Radzieckiego potępiając pakt Ribbentrop-Mołotow działały w sprzeczności z zasadami historycznej sprawiedliwości.

- Wybielanie sowieckiej historii to próba ukrycia stalinowskich zbrodni - tłumaczy historyk Rosyjskiej Akademii Nauk, profesor Natalia Lebiediewa. - Ci, którzy chcą wielkości kraju, opierają się na Stalinie, co w mojej ocenie jest czymś strasznym, ponieważ prowadzi do przemilczania zbrodni Stalina wobec własnego narodu - podkreśla Natalia Lebiediewa. Wcześniej historyk stowarzyszenia "Memoriał" Nikita Pietrow zwrócił uwagę, że "państwowa polityka Rosji operuje kłamliwymi faktami". Niezależny badacz stalinowskich zbrodni Paweł Puczkow napisał na swojej stronie internetowej, że próby rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow opierają się na "bredniach" i "kłamstwach".

IAR/dad

Zamieszki przed Białym Domem. Zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki

01.06.2020 12:13
W trakcie nocnych zamieszek w Waszyngtonie zdewastowany został pomnik Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem. Cokół pomnika zamalowano. Polski i amerykański bohater narodowy w swoim testamencie przekazał część majątku na wykupienie czarnoskórych niewolników.

Rosyjska opozycja: Władimir Putin naraża życie Rosjan

01.06.2020 14:00
Rosyjska opozycja skrytykowała kremlowskie projekty, związane z organizacją defilady wojskowej i plebiscytu w sprawie poprawek do konstytucji.

Polacy mogą już jeździć na Litwę i do Estonii bez wymogu samoizolacji

01.06.2020 12:31
Mieszkańcy Polski mogą od poniedziałku wjechać na terytorium Litwy i Estonii bez wymogu dwutygodniowej kwarantanny. W krajach bałtyckich stwierdzono ostatniej doby sześć nowych zakażeń koronawirusem.