X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wojna scaliła polską społeczność na Ukrainie - mówi Walenty Wakoluk ze Stowarzyszenia Kultury Polskiej na Wołyniu

19.05.2022 11:37
W Łucku zdalnie działa polska szkoła, ukazują się najnowsze wydania „Monitora Wołyńskiego”, który informuje np. o tym, jak zachować się podczas ewakuacji, przekazuje też najnowsze informacje dotyczące wojny na Ukrainie.
Audio
  • Rozmowa z Walentym Wakolukiem, red. nacz. Monitora Wołyńskiego [posłuchaj]
30-lecie Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu
30-lecie Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu Monitor Wołyński

- Najgorsze, że do wojny zaczynamy mieć stosunek jak do dnia powszedniego – mówi Walenty Wakoluk, redaktor naczelny „Monitora Wołyńskiego”. I dodaje: ta wojna połączyła ludzi, nie ma teraz Polaków, Ukraińców i Białorusinów – są obywatele Europy, świata cywilizowanego. Jego zdaniem w obecnej sytuacji narodowość się rozmywa, chodzi przede wszystkim o wybór cywilizacyjny. Wojna scaliła nasze narody, ale i polską społeczność – tłumaczy polski dziennikarz.

W Łucku działa Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu, które w zeszłym roku obchodziło 30-lecie istnienia. Przy stowarzyszeniu działa polska szkoła niedzielna, która obecnie, w warunkach wojny, pracuje zdalnie. - Ta szkoła jest dla dzieci kontynuacją normalności – podkreśla Walenty Wakoluk.

Nie przerwał też działalności „Monitor Wołyński”. Wersja papierowa ukazuje się co dwa tygodnie, a portal internetowy działa codziennie.

Z Walentym Wakolukiem o wojennej rzeczywistości w Łucku rozmawia Ewa Plisiecka.

 

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie wspiera Polaków na Ukrainie

05.05.2022 12:00
Nasi rodacy, dotknięci wojną za naszą wschodnią granicą, wymagają pomocy i na tę pomoc czekają. Docierają do nich m.in. polscy kapłani i siostry zakonne.

"Polacy Odessy - zniszczona pamięć". Film o tragicznej historii naszych rodaków w Odessie

10.05.2022 15:10
Wśród tegorocznych laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych, byli Sonia Pajgert i Wiktor Pajgert, autorzy filmu "Polacy Odessy - zniszczona pamięć". Film powstał przy Narodowo-Kulturalnym Stowarzyszeniu Polaków w Odessie "Polska Nuta".

"Jestem wdzięczna mamie, że utrzymała polskość i przekazała mnie". Spotkanie z Marią Siwko

13.05.2022 15:41
Maria Siwko, dyrektorka Domu Polskiego w Kijowie, znalazła się w grupie uchodźców, którzy z Ukrainy do Polski uciekli przed wojną. Mieszka obecnie w Domu Polonii w Pułtusku, ale cały czas utrzymuje kontakt z organizacjami polskimi w Ukrainie.